| LissLiss a întrebat:

am mare nevoie de ajutor! Azi m-am expus la soare si sunt tare rosieee pe fata si mi-ar placea sa arat cam bine pe maine. Exista vreun remediu pe care as putea sa-l folosesc ca sa se faca mai repede pielea negricioasa? puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Birlik65 a răspuns:

Nope...nici unul..nu da cu fond de ten daca nu vrei sa ai probleme pe mai tarziu, pielea este iritata acum, nu ai decat sa dai ori cu crema de galbenele, ori cu ceva special pentru arsuri...succes!

2 răspunsuri:
| Birlik65 a răspuns:

.eventual daca ai aloe acasa, rupe o frunza si sucul din frunza pune-l pe toata fata...sucul e mucios sa nu te sperii laughing

| queenofsaigon a răspuns:

Aloe Vera & Eucaliptul sunt cunoscute ca având efect benefic pentru asta. Caută o cremă pe baza lor. Dispare roşeaţa şi durerea, dar va trebui să o reaplici într-un timp destul de scurt.