| Martsje a întrebat:

Am nevoie de cineva care are cunostinte in domeniu, sau care a trecut prin asa ceva si ma poate ajuta....Sunt complexata de felul cum arat si de cateva zile incerc sa vomit tot ceea ce mananc si chiar de mananc foarte putin mi se pare ca mananc mult si ca sunt din ce in ce mai grasa. Spre ex azi am mancat pl ora 12 un ou si putina branza si apoi am mai mancat seara pl 19 doua cani de compot si am incercat sa vomit supa ambele mese. Nu mai stiu cum sa procedez! ASTEA POT FI SEMNE DE ANOREXIE? Va rog ajutati-ma. Astept raspuns.

4 răspunsuri:
| Consumptive a răspuns:

Astea par a fi intr-un fel sau altul semne de bulimie, care mai apoi duce la anorexie.
Nu mai continua cu ceea ce faci, iti vei da organismul peste cap.Cel mai bine, mananca cele trei mese pe zi plus gustari, fa sport si ai sa vezi ca daca te informezi in legatura cu un stil de viata sanatos si aplici ceea ce afli, vei avea parte si de rezultate.
Tu nu cred ca esti constienta de faptul ca daca dai mancarea afara, in urmatorul moment in care mananci oricat de putin se va pune pe tine...si asta numai pentru ca asa cum am mai spus mai sus, iti dai organismul peste cap incercand sa scoti afara tot ce ai mancat.
Sunt atatea exercitii, atatea metode SANATOASE se slabesti, ai din ce sa alegi.Tot ce trebuie sa intelegi e ca e imposibil sa slabesti peste noapte, orice ai face.

| Martsje explică (pentru Consumptive):

Multumes mult ish pentru raspuns! Toate chestiile pe care mi le-ai spus sunt foarte plauzibile dar crede-ma de un an si ceva incerc sa dau joc niste kg ( 10) si nu reusesc ...nefiind atat de multe kg. Si m-am saturat pur si simplu. Am oncercat atatea si atatea....incat m-am descurajat

Răspuns utilizator avertizat