| Kathhy23 a întrebat:

Am nevoie de remedii impotriva unghiilor exfoliate.

5 răspunsuri:
| Led a răspuns:

Bunahappypoti incerca ulei de ricin gasesti la plafar nu e asa de scump.sau acum vara poate sa fie si din lipsa calciului.incearca calciu si magneziu gasesti la farmacie.alta solutie ar mai fi sa cumperi de la farmacie Par si unghii de la Alevia.e f bun corecteaza carentele nutritive ale unghiilor cauzate de deficit de vitamine si minerale, stres, deficit imunitar, alimentatie dezordonata, etc.
bafta

| Fluturemov a răspuns:

Daca ai unghiile mai marisoare poti incinge niste ulei de floarea-soarelui intr-o lingura deasupra aragazului si iti ti varful unghiilor in el.(sa nu ajunga la piele sa te frigi) daca faci asta in fiecare zi cam intr-o saptamana ti se intaresc.
ar mai fi uleiul de ricin (este si foarte ieftin 3 lei), il gasesti in farmacie.

| h3r a răspuns:

Buna. Si eu am avut problema asta si am rezolvat-o cu ulei de masline!
Puneam ulei intr-un bol si stateam cu degetele in el vreo 10 minute.
Nu am facut asta chiar in fiecare zi, insa a dat rezultate. Dupa vreo 2 saptamani am fost destul de multumita. Prima data cand am incercat, sincer nu ma asteptam sa-si faca "efectul" asa repede.
Mai poti incerca si cu ulei de ricin.

Take care!

| Alexaaandraaa a răspuns:

Hei uite aici nişte remedi http://www.unghiifalse.com/tratament-exfoliere-rupere-unghii-a.html Sper că ţi+am fost de ajutor, pup!

| Klews a răspuns:

Buna! Ai putea incerca : apa, 10 ml de ulei si un pic de sare. Ia o pensula si amesteca continutul, apoi aplic-o pe unghii. Fa aceasta operatiune timp de 1 saptamana si o sa vezi diferente. Daca vrei, poti pune spirt si-i dai pe unghii, pentru a nu se infecta. Asa o sa ai unghii stralucitoare si rezistente! Iti spun din propria mea experienta! Multa bafta!