| oana10 a întrebat:

am o intrebare.cum sa am parul blond(fara vopsele sau sampoane)? Acum parul mi-e saten deschis.Multumesc

Răspuns Câştigător
| ella2o a răspuns:

O metoda naturala si plina de vitamine ar fi zeama de lamaie. Daca ai parul lung folosesti vreo 4 lamai, iar daca e mediu 2-3.Le pui la storcator si dai cu sucul obtinut pe par.Acum depinde:daca vrei parul blond deschis, dupa ce ai pus zeama de lamaie in par stai la soare vreo 2 ore. Daca il vrei mai spre saten stai in jur de 45 min. Nu stiu daca functioneaza, nu am incercat, dar...cine stie? big grin

9 răspunsuri:
| NutellaIsMyDrug a răspuns:

Buna!
Mergi pe plaja,in mare,la piscina, la plaja pielea se inegreste si parul se deschide, s-a dovedit stintific! Daca bugetul nu-ti permite o vizita la mare anul acesta poti folosi metode 100% naturale precum sucul de lamaie sau galbenusul de ou.Sucul de lamaie se poate folosi si in combinatie cu samponul tau preferat pentru a schimba usor culoarea parului. Fiind foarte acid, sucul de lamaie decoloreaza natural parul, iar in combinatie cu un sampon hidratant pentru uz zilnic vei reusi sa obtii nuante inedite, pe care cu siguranta nu le gasesti la vopseaua permanenta din comert. La 250 ml de sampon, foloseste 6 linguri de suc proaspat de lamaie. Amestecul se aplica la fel ca si samponul obornuit, doar ca se lasa sa actioneze 20-30 de minute dupa aplicare. Pentru cele mai bune rezultate, stocheaza amestecul in frigider inainte de folosire.Galbenusul de ou. La fel de bun pentru decolorarea parului dar si pentru a-i imbunatati aspectul este galbenusul de ou. Oul contine lecitina, un ingredient foarte hidratant. Bate oul bine, pana cand obtii o crema groasa, ca o alifie, pe care sa o aplici pe cap si sa o lasi sa actioneze pana cand este complet uscata. Aplica apoi o casca de plastic pe care sa o lasi sa actioneze 15 minute. Limpezeste parul folosind apa rece sau ceai de musetel.

| laryssutzadlc a răspuns:

Fara vopsele sau decoloramt nu ai cum

| PetreConstanta a răspuns:

Nu stiu iubire eu sunt neagra

| denisa2803 a răspuns:

thinking mie mi se deschide foarte mult cand stau la soare

| Ralu_7317 a răspuns:

Buna oana, pai pentru a pbtine, o nuanta de blond, adauga 1/4 cana de zeama de lamaie si 1/4 cana de apa si clatesteti parul cu acest amestec, dupa ce ai facut baie. Usucati parul la soare. Zeama de lamaie este un decolorant natural. Pentru ca efectul sa fie maxim, repeta zilnic, timp de o saptamana. Sper ca te-am ajutat, si sa stii ca si eu am folosit aceasta metoda si este chiar eficienta. Pa :*

| TahionN a răspuns:

Soarele deschide parul. Fiind vara, e posibil sa ti se mai deschida.

| Popmusic a răspuns:

SPAMu.php?user=Loryta

| colouryourownworld a răspuns:

Da-te cu iod pe cap.serios! de la nuci. eu asa am patit...si mi s-a deschis parul.ma rog, culareahappy

| colouryourownworld a răspuns:

Da-te cu iod pe par, iod de la nuci.