| yo4ever a întrebat:

am o intrebare, deci mi am luat un tub cu masca d argila gata facuta dar nu stiu cum sa o aplic, pentru ca mi e frica ca dac o aplic pe toata fata mi se poate irita fata si nu vreau, as putea sa o aplic doar pe o paarte a fetei de ex pe frunte mentionez ca am breton, si sa vad ce efect are? multumesc anticipat, fundita

3 răspunsuri:
| hiphopbeatz a răspuns:

Pai bretonul in prinzi cu o agrafa ceva=).
nu in zona ochilor, si nici pe par.
efect rau n-are ce-ti face, dar apilc-o in strat subtire, las-o sa se usuce apoi o scoti cu mana, gen ca o piele moarta.

pace!

| slowmotion90 a răspuns:

Buna si eu am, luata de la farmacie si foarte ieftina 5 Ron din experienta mea si cunostintele mele depinde de cat de sensibila este fata ta, argila este foarte buna pentru fata si nu cred ca ar putea sa iti provoace ceva rau ba din contra ai sa vezi ca fata ta va fi mult mai luminoasa si curata, eu o aplic cu degetele pe toata fata, dar unele au palete speciale

| Irina1705 a răspuns:

Incearca pe brat sa aplici putin si las-o 20min, daca nu se irita poti sa aplici pe fata. Pe brat pielea e la fel de finuta ca pe fata. Orice produs cosmetic se incearca mai intii pe brat.