| LuizaaSmnv a întrebat:

Am o intrebare. Stiti cumva vreo crema buna cu un efect imediat pentru tenul gras? Nu vreau cea mai scumpa crema.daca stiti si ceva ieftin si bun. poate chiar natural. Multumesc! Fundita mare!

5 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Ia sucul de la o lămâie ( sa fie la temperatura camerei, poate puțin mai cald daca se poate) si amesteca-l cu puțin albuș de ou facut spuma si aplical pe fata, stai 15 minute si spălate.

Menta proaspăta( tocata fin) cu putina lămâie, la fel 15 min.

Si argila este ft buna, o amesteci cu apa calda si o lași pana se usucă pe fata ( o sa arate ca o pasta grosuta).

Si pentru hidratare crema verde de la Garnier.

Le-am încercat eu si toate au functionat!

| MarinaaLarisaa a răspuns:

Încearcă produse de la Yves Rocher.

| LuizaaSmnv explică (pentru MarinaaLarisaa):

Folosesc un demachiant de la "La roche-posay". este extraordinar, doar ca se termina..si cam costa ceva.

| LuizaaSmnv explică (pentru MarinaaLarisaa):

Ma curat cu acesta si nu mai am nevoie de crema in sine.

| IreneMay a răspuns:

Nu stiu nimic pentru un efect imediat, dar se vede efectul la cateva zile dupa folosirea lui.
In general produsele Plafar sunt destul de bune si accesibile tuturor. Poti incerca, te poti duce la un Plafar si spune-i sa-ti dea o crema pentru tenul gras.