| Cristina_3547 a întrebat:

Help! Doar ce epilat cu benzi de ceara si mi-au iesit multe punctulete rosii!
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| adeana a răspuns:

Te-ai iritat. Vor trece in scurt timp. Poti folosi un gel cu aloe vera sau musetel. special pentru zonele recent epilate.

6 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Te-ai iritata happyO sa iti treaca cu timpul. Date cu crema hidratanta big grin

| Abcfunny a răspuns:

Dupa epilare incearca o crema (eu ma dau cu una de maini)si dispar

| Brigitta a răspuns:

Daca sunt punctulete rosii mici atunci e normal, tocmai ai smuls de acolo o radacina si s-a irita un pic. Sper ca aveai pliculete cu servetele uleioase in pachetul de benzi cu ceara, da-te cu alea. Daca nu atunci cu ulei de corp Johnsons (eu am cu aloe-vera, e intr-o sticla verde).

| Cristina_3547 explică:

@brigitta da, aveam servetelele alea uleioase si m-am dathappy
Dar era prima oara cand ma epilam cu benzi si m-au speriat punctele alea.blushing
@adeana m-am dat cu musetel si abia se mai vad happy
Merciii pentru tot! Nu stiu ce m-as face fara TPUhappybig hug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin smulgerea firelor de par, se produc iritatii care se pot transforma in infectii locale. Este recomandata pudra simpla sau cea cu bacitracina. Si unele ceaiuri sunt foarte bune, cum ar fi cel de frunze de nuc. Poti intreba la plafar ce ceaiuri sunt recomandate in astfel de situatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal asteapta si vor disparea