| Erikha a întrebat:

Buna!
Am o problema cu parul... devine uleios dupa a doua zi de la spalare
De exemplu il spal sambata si lunea este uleios
Tin sa mentionez ca am parul cret/ondulat si subtire
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Teodoraa6 a răspuns:

Hmm deci incearca sa te speli pe par mai rarut pana isi revine la normal, nua juti parul cu nimic daca il speli des din contra se va ingrasa si mai rapid si il vei distruge, va cadea( iti spun din experienta), daca folosesti placa pentru ati indrepta parul arunc-o laughing pentru ca si ea ingrasa parul laughing
Fa-ti masca cu ulei de ricin si masline pentru regenerare si dupa samponeaza de 2 ori si clateste cat poti de bine iar dup mai clateste o data cu ceai de musetel, galbenele sau menta.
Mentionez ca nu va face minuni din prima ultilizare dar in timp parul va redeveni la normal singurl lucru care se va observa din prima va fi ca parul va parea mai sanatos, moale si matasos.

2 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Nu ai mare lucru ce sa faci, parul tau este gras.Luni foloseste un sampon uscat pentru a mai sta aceea zi fara sa te speli insa ai grija ca seara sau dimineata urmatoare trebuie sa te speli pe par, samponul uscat nu-l inlocuie pe cel normal si nu trebuie folosit in fiecare zi pentru ca ar imbacsi parul.Sampon uscat gasesti in dm sau pe http://samponuscat.ro/produse.php.
Foarte important e sa nu folosesti un sampon pentru par gras care sa curete foarte foarte mult, pentru ca ti se va usca scalpul si va produce si mai mult sebum(ulei)
Mult succes! :*

| Leon_Jess_1995 a răspuns:

Ai putea sa incepi prin ati cumpara un sampon pentru par gras, pentru a curata sebumul, nu spala foarte bine pielea capului pentru a nu o usca, cum functioneazasebumul:el este un fel de protectie petru par (praf, fum de tigara, raze uv) daca tu l-ai obisnuit sa il speli din 2 in 2 zile incearca incet incet sa il speli mai rar sa continui 2-3 saptamani sa il speli la3 zile apoi dupa alte cateva saptamani la fel pentru al obisnuii sa il speli mai des, daca parul tii se unge deja dupa cateva ore de la spalare inseamna ca ai o problema la sampon....ai putea sa faci acest lucru pana ajungi sa-l speli odata pe saptamana, cartile spun ca cel mai sanatos par este cel pe care il speli odata la 21 de zile ceea ce cred eu este total gresit dar undeva la zece zile in functie si de cat de tare se unge eu spun ca e ok