| Biiiia2394 a întrebat:

Nu de foarte mult timp mi-am luat sampon de la Favisan pentru cresterea parului si balsam tot de la Favisan. Sunt la a doua spalare cu el, insa parul mi se incalceste foarte mult.Care e problema?
Aaa..si inca ceva. Parul trebuie pieptanat (parul cret, in cazul meu ) inainte sau dupa ce il spal? adica ud...?
Funda!

2 răspunsuri:
| christabell a răspuns:

Eu il piaptan cu balsamul aplicat pe par cu piaptan cu dinti rari incepand de la varfuri spre radacina.In acest fel il pot descalci. Apoi clatesc si il mai piaptan inca o data.Produsele de Favisan nu le cunosc, insa am fost tentata.A, nu uita sa dai cu balsam pe toata lungimea parului.Sa-ti fie de folos!

| faramatania a răspuns:

1.Păi, n-ar fi nicio problema, decât că nu sunt adecvate tipului tau de păr.Îţi trebuie un şampon(mai ales), şi un balsam pentru descâlcire.Clar!
http://www.shopmania.ro/......z-26585882
2.Nu trebuie pieptănat înainte, ci după. Auguri!