| coooooo a întrebat:

Am parul moale si ondulat.Nu foarte odulat dar in partea din fata mi se onduleaza usor mereu.Imi indrept parul de ceva vreme si parca de cand m-am tuns nu imi mai sta drept.Il indrept si cum ies putin afara mi se onduleaza, chiar daca stau un minut afara se onduleaza.Ce pot face sa il mentin drep o perioada mai lunga a zilei? Macar cateva ore sa stea drept drep( fixativul nu m-a ajutat)

3 răspunsuri:
| Nutemaiholba a răspuns:

E de la umizitatea vremii, si la mine e la fel, stau jumatatate de ora sa il indrept si cand ies afara se onduleaza si zici ca sunt caine plouat.Eu una nu stiu cum sa il faci drept decat daca vrei cu permanent la coafor, dar poti sa porti un accesoriu in par gen o bandana care iese in evidenta si nu iti mai observa nimeni parul ondulat pentru ca el va parea drept. Sper ca te-am ajutat cu ceva.thinking

| MaryElen a răspuns:

Pai eu de exemplu folosesc o solutie pentru mentinerea parului drept... aveam aceeasi problema cu parul. Am incercat mai multe firme de solutii si mi-au folosit. Incearca, sper ca ai succes! Funda? :*

| coooooo explică (pentru MaryElen):

Poti sa imi spui numele si firma solutiei?