| Helpmeeveryday a întrebat:

Buna!
Am parul putin ondulat si il indrept cu placa.
Ce as putea folosi pentru a trata parul?
Este destul de ars, dar nu vreau sa renunt la placa...Nu imi place cum sta parulhappy

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Deiiia_7453 a răspuns:

Incearca sa folosesti un produs de la Wella... si eu imi fac parul cu placa de aproape 3 ani... si sunt foarte multumita de produsele lor tongue

2 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Bună @Help! Încearcă prin metode naturiste, astfel: Introdu în alimentație mai multe fructe și legume în stare proaspătă, hidratează-te suficient și nu în ultimul rând încearcă să te mai relaxezi. Poți să aplici un tratament pentru păr astfel: Îți masezi bine piele capului, cu mișcări blânde, circulare, timp de 10-15 minute cu ulei de ricin, vitamina A sau cu ulei de măsline. Stai așa timp de 2-4 ore și apoi îți speli părul normal. Repeți tratamentul săptămânal.
Să ai o zi cu zâmbet!

| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Sa il poti ''repara''fara al tunde scurt,trebuie mai intai sa ii tunzi varfurile un centimetru.
Poti incerca o masca de par din ulei de masline cu diferite vitamine/esente naturiste care le are introduse in produsul respectiv,sau o masca de par din pudra de cedru,galbenus de ou si lamaie, sant niste produse foarte bune si naturiste, dau randament dupa 2 saptamani de utilizare.in final foloseste un balsam bun pe baza de tarate de grau/orz/ovaz/esente de plante naturiste, care se gasesc in plafare/farmacia naturista/farmacii.
POTI sa ti'l indrepti natural, daca' vrei bine inteles. poti sa folosesti in continuare placa dah' noh':
http://www.divahair.ro/......od_natural
SAU alt tratament:
http://www.gradina-online.ro/......A3416.html

SUCCES :*