| Sanziana00 a întrebat:

Am parul saten si putin filat. La vara as fi vrut sa imi vopsesc parul in stilul ombre ( cu varfuri blonde ) si nu stiu daca as putea sa il fac asa daca e filat.

7 răspunsuri:
| Bubutita a răspuns:

Pai poti sa iti faci varfurile blonde daca parul de filat, doar ca ai grija sa nu se arda prea tare, e destul de periculos.Ce-i drept, coafura asta, ombre merge mai bine pe parul drept, dar merge si pe cel filat.:*:*

| Sanziana00 explică (pentru Bubutita):

Si cum sa fac? Parul meu este jos mai lung si sus mai scurt, il vopsesc si pe cel mai scurt? thinking

| Bubutita a răspuns (pentru Sanziana00):

Stii ce ar fi fain sa iti faci? In spate ombre, unde il ai tu mai lung, si in fata niste suvite de aceeasi culoare, are o fata de la mine din clasa la fel, ombre pe par filat si cand s-a dus la coafor sa ii faca ombre i-a facut asa, in spate ombre si in fata niste suvite mai mari, imi place mult, ai fi unica, nu la fel ca toate care au ombre.
Si inca ceva, ai mai putea sa iti faci si in fata ombre daca vrei, iti vopsesti varfurile alea din fata, eu zic ca s-ar vedea frumos.:*Este scurt tare in fata? Sau mediu?

| Sanziana00 explică (pentru Bubutita):

Este mediu. Si la coafor cam cati bani imi ia?

| Bubutita a răspuns (pentru Sanziana00):

Pai la cel mai bun coafor de aici, de la mine din oras si cel mai scumo iti ia si tuns si vopsit si coafat dupa 150 de lei, dar undeva mai ieftin si mai modest ar putea fi doar vopsit si 40-50 de lei, dar depinde

| Sanziana00 explică (pentru Bubutita):

Banuiesc ca ma pot face si acasa, nu? Bine, nu eu, poate mama mea thinking

| Bubutita a răspuns (pentru Sanziana00):

Da,poti, dar cere ajutorul unui adult.