| Piink a întrebat:

Am pus o intrebare cu o prietena de-a mea, azi m-am certat cu ea ca i-a spus altei prietene ca(eu am 4 prietene cele mai bune)noi am spus nu stiu ce despre ea, recunosc am zis ceva dar ea a spus doar ce am zis noi nu si ce a zis ea, ai ca sa imi faca in ciuda se intalneste cu baiatul de care imi place(ea stie), si va mentionez ca am iertat-o de atatea ori si nu numai si prietenele mele, voi ce credeti despre ea si ce sa fac?

7 răspunsuri:
| Lala20 a răspuns:

raised eyebrows Fara suparare.dar nu am inteles mai nimic! "ea a spus doar ce am zis noi nu si ce a zis ea"?!?! Sincer acum. spune-ti problema clar ca sa intelegem si noi ceva, daca vrei raspunsuri bune! Asa nu pot sa zic ce cred despre ea sau despre tine.ca nu stiu nimic! Zi si tu ce ati vorbit mai detaliat; daca iti place de baiatul ala trebuia sa actionezi cand ai avut ocazia.

| ღRαmøOoღ a răspuns:

Pai daca intr-adevar ar fi prietena ta nu cred ca ar face asta.Daca nu te superi as dori sa-mi spui de cat timp sunteti prietene.
Sincer dupa parerea mea astfel de oameni nau cum sa fie cei mai buni prieteni ai cuiva. Si stii proverbul acela cu razbunarea, cam asta l-a pus prietena ta in aplicare.Daca vrei poti sa te imaci cu ea ( cu riscul de a se intampla asta din nou)daca nu razbunate si tu afland fel de fel de lucruri intime daca pot sa le zic asa.Dar totusi ar fi mai civilizat ca pur si simplu sa "va despartiti". Daca nu poti pastra legatura cu ea si sa fiti in continuare prietene dar cu riscul de mai sus. Aaaa.da parerea mea despre ea: daca te-a ranit in punctul cel mai sensibil(baiatul care il placi) acea nici in 20100 nu va fi prietena ta ci o dusmanca, daca si-a mintit propria cea mai buna prietena nu merita respectul tau. Sper sa te ajute raspunsul meu.Si ca sa-ti fie mai usor asculta muzica asta :
http://www.youtube.com/watch?v=ZZ1jp8K1I34
http://www.youtube.com/watch?v=XlOTOsDl_YQ&feature=related

| whiterose26 a răspuns:

Buna.Cred ca ar fi cel mai bine sa adopti o atitudine matura in fata ei, iar daca ea te-a amenintat ca va iesi cu baiatul care iti place tie ma indoiesc ca este prietena ta cu adevarat.O prietena adevarata te sustine indiferent ce greseli faci, pentru ca in asta consta prietenia adevarata.Asa cum ai spus tu ca ai iertat-o in nenumarate ori, ea ar trebui sa fie recunoscatoare pentru asta si sa incerce sa te rasplateasca printr-un comportament adecvat.
Asa ca, explica-i frumos ca daca ea va iesi cu baiatul care tie iti place, tu nu o vei mai vedea ca pe o foarte buna prietena si sa se gandeasca bine daca baiatul acela merita sa piarda o prietena ca tine.Mult succes:*

| Aly2 a răspuns:

Pai se zice ca razbunarea e arma prostului, dar daca te enerveaza asa de tare poti sa intri in jocul ei. Sa vorbesti cu prietenele ei cele mai bune sa afli ce ii place si ce nu si sa te folosesti cu asta. Iar daca vrei sa fii cuminte vorbeste cu ea si incearca sa afli de ce se poarta asa cu tine si incearcati sa va rezolvati problemele.

| Dooolce a răspuns:

Pai vorbeste cu prietena ta si intreab-o de ce se comporta asa. daca continua sa va ignore si sa va vorbeasca de rau iti spun ca nu este tocmai prietena ideala.

| marishcot a răspuns:

Hoho.buna prietena mea de suferinta -welcome in lumea plina de dezamagiri prietenesti

pai aia nu stiu dc o mai numesti prietena.
nu ti a fost si nu ti este.
o prietena adevarata indiferent de cearta si de gravitatea situatiei.nu te vorbeste de rau, nu te ataca unde te doare mai tare ci tace si inghite.si plange la colt ca si aduce aminte de momentele frumoase petrecute impreuna.
intr-adevar la nervi faci si nefacute.dar totul pe momentt, mai zici una doua.dar nu te duci si ii furi iubitu.asa.sec.
aia in primul rand nu e om.n-are inima si pic de minte.si tu o mai nummesti prietena?

prieteni nu exista.sufletul e doar al tau, de ce trebuie sa i-l spui si celuilalt?

| Mihaela_1301 a răspuns:

Draga Piink, trebuie sa fii rabdatoare si mintea sa ti-o pui la contributie caci daca faceai asta ai fi aflat ce-ti voi spune eubig grinaca-l stii pe prietenul ei sau un baiat de care-i place, ar trebui sa faci ce ti-a facut ea daca citesti acest mesaj mai intreaba-ma ceva si spune-mi daca a mers