| Fattma a întrebat:

Buna, am si eu o întrebare. Am fost la mai multe saloane si am intrebat daca ma pot vopsi blondă, eu fiind bruneta, raspunsul a fost da. Dar, doar prin decolorare si nu prea imi doresc asta. Culoarea mea naturală este un saten mai închis si sunt curioasă daca nu m-as, mai vopsi timp de un an in nici un fel m-as putea face blonda fara a mai ma decolora?

2 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Nu are nici un sens ce spui. Daca impreuni galben cu negru la aquarele ce culoare iese?
La fel si la tine, daca vrei sa fi blonda trebuie sa iti decolorezi parul.

| Peridava a răspuns:

Exclus. De la o culoare inchisa, la o culoare deschisa, numai prin decolorare se poate face. Invers e mai usor.