| popescucarmen43 a întrebat:

Am si eu o intrebaree: daca ma epilez pe zona pubiana si pe picioare cu crema depilatoare imi vor mai iesi acele bubite rosii? dupa epilare pot folosii un unt hranitor sau calman de shea?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Prima data trebuie in mod obligatoriu sa incerci pe o mica portiune de piele daca si care este efectul cremei epilatoare asupra epidemei tale. In cazul in care nu apare nici un fel de reactie adversa sau inflamatorie, in mod sigur pielea nu se va inrosi si nici nu iti vor mai apare acele bubite cu aspect inestetic. Bineinteles ca dupa ce termini epilarea si ti-ai spalat acea portiune epilata, se poate folosi o crema emolienta, sau cu efect hidratant, calmant si hranitor al pielii. Succes!

| Vanishgold a răspuns:

Cu orice te-ai epila, după trebuie să folosești ceva pentru hidratare. Crema aia mi se pare cea mai mare tâmpenie posibilă! Nu am folosit niciodată, dar nu mi se pare nici eficientă nici sănătoasă. Încearcă cu altceva.