| anooonyyym a întrebat:

Vreau sa ma epilez in zona pubiana, sunt barbat si vreau sa folosesc o crema depilatoare pentru testicule si baza penisului.Ce crema depilatoare este cea mai buna pentru o astfel de epilare ca sa nu apara iritatii si sa fie buna pentru acea zona?

Răspuns Câştigător
| KillSuckers a răspuns:

Salut... Mneah, cremă depilatoare nu este recomandată. Dar nah, dacă vrei asta, poftim un link. O poţi cumpăra. Acolo mai scrie ceva.
BENEFICII
Pielea devine fină, netedă, catifelată. Fără iritaţii neplăcute.
Mod de utilizare :
Aplicaţi crema în strat uniform, astfel încât să acopere părul ce trebuie îndepărtat. Timpul de acţionare al cremei depinde de gradul de pilozitate, de textura părului şi de zona de aplicare. Pentru zonele sensibile – faţă, axilă, zona pubiană – timpul recomandat este de 5 minute.
Crema se îndepărtează cu un burete sau cu o mănuşă de baie, spălând suprafaţa cu apă călduţă din abundenţă, fără săpun.
Deodorantele, antiperspirantele, produsele parfumante se recomandă a se utiliza numai după 24 ore de la îndepărtarea părului nedorit.
După depilare folosiţi "Farmec balsam dupa depilare" cu efect ultra calmant.
Înainte de a folosi produsul pentru prima dată se recomandă realizarea unui test de sensibilitate, prin aplicarea cremei pe o porţiune mică a pielii ce urmează a fi depilată, urmând instrucţiunile de utilizare. Dacă apar iritaţii sau senzaţii de usturime în timpul testării, îndepărtaţi crema imediat şi clătiţi cu apă din abundenţă.
Nu se aplică pe pielea iritată, rănită sau inflamată!
Se va evita contactul cu ochii! Dacă accidental crema a pătruns în ochi, clătiţi imediat cu multă apă şi consultaţi medicul oftalmolog!
Se va păstra la loc ferit de lumină şi căldură!
Scuze dacă trebuie să citeşti foarte mult.
Această cremă este specială pentru zonele sensibile menţionate.
"faţă, axilă, zona pubiană"

| anooonyyym explică (pentru KillSuckers):

Nu mi-a aparut linkul aici da-mi un mesaj privat cu linkul daca nu poti sa il pui aici

| KillSuckers a răspuns (pentru anooonyyym):

Linkul : http://www.farmec.ro/......a-102.html
Dacă nu apare, ţi-l dau pe PM.

16 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Crema depilatoare Farmec e extraordinara.Eu o folosesc mai peste tot de vreo 4 ani si sunt foarte multumita.
Cea cu aloe vera e putin mai slabuta dar restul sunt ok.

| Pârleală_Petre_1985 a răspuns (pentru irina20):

Ce vrema folosesti de la ei Cremă depilatoare MEN?

| AlexanderAdrian a răspuns:

Cred ca nici una nu e prea buna. Eu am incercat 3 si nici una n-a functionat bine. Doua spre deloc si a treia...Pe mine nu m-a iritat nici una dar la ce efect adica lipsa de efect au avut, am renuntat.

Am ales Gilette blue3, stii tu, aparatele tip bic cu 3 lame si functioneaza foarte bine.

In principiu pubisul se irita iar testiculele in general nu se irita deloc. Dupa o vreme parul creste nu doar mult mai greu ci si mult mai scurt, asa ca din experienta proprie e mai bine cu gilette. Si intotdeauna fa asta cand faci dus, pentru cat mai putine iritatii.

| AlexanderAdrian a răspuns:

La mine dupa mai bine de 6 luni de folosit gilette blue3 nu mi s-a mai iritat pielea deloc. Oricum se irita in momentul in care firele de par cresteau la loc, unele nu ieseau cum trebuie de sub piele. Acum nu mai am nici un fel de problema, se intampla foarte dar foarte rar sa mai faca nasoale cate un fir de par. Parul creste foarte scurt si foarte greu, e drept ca nici nu-l rad imediat ce a crescut iar, ca sa nu te iriti deloc e bine sa-l lasi sa creasca macar jumatate de cm.

Am intrat pe pagina cu crema farmec, o fata si un baiat pare-se spun ca e proasta apoi 3 fete spun ca-i buna. Fiecare piele e diferita, concluzia e ca nu stii pana nu incerci. Si apropo de unul din comentariile nefavorabile de acolo, sa stii ca in general cremele depilatoare miros nasol. Iar Farmec imi pare rau s-o spun e o firma de cacao.

| Cristi6482 a răspuns:

Părerea mea este să folosești o lamă de ras pentru epilare. Întâi te dai cu săpun și apă în acea zonă și după începi să te razi. Nu o să te doară deloc nici nu te iriți, la început e posibil să te tai doar că nu te doare.

| Danysan a răspuns:

Mestere aculta-ma cu atentie -Cand te razi acolo trebuie sa fi foarte atenta -Zona scrotului e foarte vasculariaza, si daca o sa te atingi acolo -e grava treba.Crema functioneaza numai pentru cei cu par mai putin -adica baietii mai feminini din fire -nu si pentru un barbat cu o pilozitate mai mare.Multi baieti tund respectiba zona cat mai scurt -Avantajele -Nu te iriti si ai si un picut de par acolo. Eviti sa te si tai si tot asa.Cat priveste scrotu, inca odata ai mare grija cu lama acolo.

| mihaibrad a răspuns:

Mult succes in faultarea sanatatii tale.
dar inainte sa o faci, citeste si tu un prospect sa vezi cate porcarii chimicale se baga in cremele astea
si pune ti intrebarea de unde dumnezeu necesitatea EPILARII in zona pubiana.
ce din creierul tau cere asta?
vei gasi raspunsuri interesante

| Aalexander a răspuns (pentru mihaibrad):

Baga tu puta cu par pe ea in gura unui delfin. Dupa vezi daca mai vrea delfinul si a doua oara.

| ZeKaCSS a răspuns (pentru Aalexander):

Deci moor de raslaughingrolling on the floor

| adiTzaa19 a răspuns:

Salut!
Eu folosesc de foarte mult timp crema depilatoare "farmec" si sunt multumit de ea! O folosesc la subrat si in zona pubiana, daca o sa folosesti o crema depilatoare prima data at o sa ai mancarimi si poate si iritatii. dar la a 2-3 utilizare nu o sa mai ai probleme. dar in aprox. o sapt, iti creste iar parul si iar trebuie sa il epilezi. Nu folosi aparatele de ras, pentru ca iti vei irita pielea! Bafta!

| Danysan a răspuns (pentru adiTzaa19):

Amice eu nu vreau sa te jignesc dar minti de rupi -La mine asa zisa crema super a ta nu da jos nici macar cateva fire. Sunt curios ce super crema are Farmec pr persoanele cu fire foarte dure.

| adiTzaa19 a răspuns (pentru Danysan):

Amico, (Stiu ca e un termen mai putin folosit, sau poate deloc, parerea mea...), asta e adevarul! Nimeni nu e obligat sa creada ce zic eu, inclusiv tu! Am 17 ani, si la mine crema farmec e foarte buna! Cine stie ce fire de par ai tu laughing)) nici nu vreau sa ma gandesc daca nu le rade crema straight face sau poate nu o folosesti cum trebuie! Citeste instructiunile de pe spatele cremei (In caz ca nu le-ai citit). Foloseste crema corespunzator, apoi mai vorbim. Baftawinking

| Danysan a răspuns (pentru adiTzaa19):

Oki laughing ce pot spune se pare ca sunt un hibrid deh.Dar te asigur ca stiu foarte bine cum se foloseste o crema, cat despre mine nu pot spune ca am par mult dar este foarte aspru -grav daca intelegi!

| Pârleală_Petre_1985 a răspuns:

Ce crema folosesti de la cai de la farmec Cremă depilatoare MEN?