| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema cu roseata, tot timpul am roseata in zona de jos a obrajilor si nu imi place de loc, tin sa spun ca nu am probleme cu acneea sau cosurile doar ca am mereu o roseata acolo si ma enerveaza( nu ma mananca zona aceea sau chesti de genul). Stiti cumva o crema care sa faca roseata sa dispara?( eu am si pistrui si alunite in aceea zona si nu vreau ca, crema sa le decoloreze asa ca ceva care sa nu le faca sa dispara)
Merci!

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Cred ca e vorba de o cuperoza. Du-te la un medic dermatolog.

| KellyGreen a răspuns (pentru BiuL):

OFFF, am spus in intrebare ca nu ma deranjeaza cu nimic zona aceea si nu e cuperoza, ca am citit si despre asta si trebuia sa ai niste simptome specifice si eu nu am.

| BiuL a răspuns (pentru KellyGreen):

Atunci e rozacee laughing glumesc
daca nu e boala de genu probabil esti tu mai emotiv stiu eu, sau ai pielea subtire si mai puternic vascularizata acolo.
Dar de ce nu mergi la medic? Poti merge si la ce de familie, e gratis.

| KellyGreen a răspuns (pentru BiuL):

Nu merg pentru ca stiu ca exista niste creme care elimin roseata dar nu vreau sa iau una proasta.