| doareu_5100 a întrebat:

Buna am si eu o problema sad nu stiu cu ce sa ma mai epilez crying
de la epilator ma irit nespus de rau, am dat si cu spirt si cu crema de corp si cu pudra de talc dar degeaba sad
am incercat si cu ceara la fel de rau ma irit sad am dat si cu crema epilatoare si tot mi au iesit un pec de bubite pe picioare sad cu penseta dureaza prea mult e singura de la care nu ma irit sad
mama zice ca ma irit ca deocamdata am pielea fina, de copil (am 14 ani big grin )
voi ce imi recomandati?

xoxo

Răspuns Câştigător
| Marutza a răspuns:

Nu, in nici un caz nu iti recomand bicul! Nu face decat sa taie firul de par, nu sa-l smulga, astfel firul se ingroasa! Eu am 13 ani si ma fac cel mai des cu crema epilatoare. Si eu ma irit putin, dar imi dau imediat cu ulei pentru bebelusi Johnson's Baby si imi trece in catva timp. Si eu ultima oara cand m-am facut cu aparatul m-am iritat foarte rau si mi-a trecut dabia a doua seara... Dar tot nu o sa renunt la el! Cred ca e asa pana mi se obinuieste pielea cu el! Cred ca cel mai bine e sa ramai la aparat, si pana nu te mai iriti, fa-te cu crema! Eu cand apuca sa imi creasca mai multe, ma fac cu crema, dar cand e mai mic, ma fac cu aparatul- nu ma mai irit asa mult. Succes!

10 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Cu ceara rece ai incercat? banui ca vrei pe picioare sa te faci ca in alte parti asta rece nu prea merge. ceara rece sesu (alix avein, ma rog)

| Cristary a răspuns:

Incearca aparatul de ras Gillette Venus gel. http://www.noifetele.ro/beauty/gv.php
E bun, are si aloe vera pentru a calma pielea dupa epilare. Bafta!

| Alex_9605 a răspuns:

Eu pe picioare ma dau cu masina de tuns.

| DeXxa a răspuns:

Incearca si cu bic-ul.

| Ramona_5995 a răspuns:

Bic. ul happy
Cel de la Gillete cu Aloewinking.

| Ramona_5995 a răspuns:

Aaa, sau cu benzi cu ceara rece/fierbinte.
Dar mai bine du te la un salon blushing.
Si acolo vor stii aia ce si cum sa iti faca...

| Alexandra_2209 a răspuns:

Cel mai bun este aparatul de epilat. Sa nu te faci cu lama ca nu este buna;-). Nu trebuie sa te sperii daca iti apar niste bubitze mici si multe, dar asta e dovada ca firul de par s-a smuls nu s-a ruptkissdaca ai alte simtome...nu stiu ce sa zic.:-8 in nici uh caz nu incerca cu cu bicul sau cu lama;-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incercat cu Braun silk epil? Http://www.compari.ro/epilatoare-c3185/braun/ si poti incerca cu bic-urile alea de unica folosinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal sa te iriti, dar in 24 de ore trec
dar e bine dupa ce te epilezi sa nu dai cu nimic pe piele, nici macar cu crema de corp pana cad se inchid porii

| Lavv a răspuns:

Incearca cu lama. eu nu ma irit niciodata happy e cea maiuna solutie, chiar daca creste repede parul big grin