| Criss1105 a întrebat:

Am tenul acneic si mai am si semne si nu stiu ce fel de fond de ten sa mai folosesc. Unele la inceput acopereau bine problemele dar dupa 2-3 ore parca nu eram data cu nimic altele imi faceau fata foarte lucioasa, etc. Cred ca intelegeti ce vreau sa spun. Ce fond de ten sa folosesc pentru tenul acneic care sa acopere bine si sa nu faca fata sa luceasca? Daca vreti sa imi dati si pretul acestorabig grin. Mersi :*

Răspuns Câştigător
| madia a răspuns:

Ai incercat Affinitone de la maybelline?
Sau fond de ten calmant de la avon, eu zic ca e bun, nu incarca, si tenul are un aspect natural.

6 răspunsuri:
| greenish a răspuns:

Buna.parerea mea este sa-ti lasi tenul sa respire si sa nu il mai incarci cu fond de ten.eu una, mi-am stricat tenul cu astfel de produse.mai bine foloseste niste produse anti-acneice si ai sa vezi ca nu vei mai fi nevoita sa folosesti fond de ten

| greenish a răspuns:

Incearca ceva de la Vichy.ai incercat? din cate stiu eu sunt un pic mai scumpe produsele ce-i drept, dar isi merita toti banii. poate te va ajuta.

| Criss1105 explică:

Greenish am folosit tot felul de produse antiacneice pe perioade lungi de timp, insa nici un rezultat...

| Me,myself & I a răspuns:

Cumpara un sapun cu sulf si spala-te pe fata dimineata si seara, te va ajuta sa scapi de cosuri

| Alina_9015 a răspuns:

Cashmir Perfect de la L'oreal, este destul de bun. Eu il folosesc.
Problemele tenului tau nu se rezolva cu fond de ten, acesta doar acopera imperfectiunile dar nu le diminueza si nici nu le vindeca. Eu iti recomand sa mergi la un dermatolog, te va ajuta.
happy

| Alina_9015 a răspuns:

Eu iti recomand sa consulti un dermatolog si sa apelezi la un peeling chimic. In felul asta iti vor disparea si cicatricele si cosurile, pielea ramane fina si curata, ca de bebelus. O sedinta costa in jur de 100 ron, si poti sa faci mai multe sedinte, pana vei obtine rezultatele dorite. Poti sa faci o sedinta pe luna si in cateva luni nu o sa mai ai nevoie de fond de ten. Nu mi se pare un pret imens, avand in vedere ca un fond te ten costa si 50 ron. Asta e sfatul meu. happy