| LittleGirl00564 a întrebat:

Am unghii fragile, se rup imediat și m-am gândit că ar fi o soluție să-mi pun niște unghii false. Însă nu înțeleg când se pun cele cu gel și tips-urile. Care îmi vor afecta unghia? Cele cu gel sau cela false/tips-urile?

Dau funda happy

2 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Daca iti pui unghii false, nu prea te ajuta, acelea este recomandat sa se puna pe unghii "sanatoase". sa nu crezi ca nu se vor rupe si asa! ba chiar mai grav decat au facut-o pana acum, rupturi mult mai urate, din carne...
eu iti recomand sa-ti faci unghiile cu gel, dureaza foarte mult, pana la 3 saptamani, nu costa mult si intr-adevar protejeaza unghia! si tu la randul tau ar trebui sa le protejezi, poate muncesti mult (acasa sau la serviciu), poti folosi o pereche de manusi chirurgicale (sunt f. ieftine) atunci cand speli vase etc.
incearca sa ai un stil de viata sanatos, rezultatul se va vedea si la unghii!

| kiri11 a răspuns:

Cred ca mai bine ar fi daca te-ai gandi cum sa faci sa ai ungii puternice. Cred ca primul pas ar fi sa iti suplimentezi organismul cu mai multe vitamine...