| LittleGirl00564 a întrebat:

as vrea sa-mi pun unghii false,sau cu gel, imi poate spune vreo fata daca procesul imi va afecta rau unghia mea naturala?

Răspuns Câştigător
| Katheeeee a răspuns:

Depinde de experienta manichiuristei la care mergi. Unele fac cursul de manichiura doar sa fie facut si ajung sa pileasca foarte mult unghia naturala,rezultand in unghii subtiri si fragile.
Doi la mana,depinde si cum le ingrijesti tu. Daca mergi la o manichiurista buna, care nu iti pileste unghia mai mult decat trebuie, sa ai grija sa nu cumva sa ti le smulgi tu singura cand o sa ti se para ca au crescut prea mult sau te saturi de ele, ca odata cu unghia tehnica, vei smulge si o buna parte din grosimea unghiei.Eu asa am facut prima data cand mi-am pus unghii tehnice, si crede-ma, nu arata deloc bine dupa aia plus ca timp de vreo 3-4 luni pana mi s-au regenerat,de cate ori cresteau putin si depaseau lungimea degetului, mi se si rupeau.
Deci, daca dai de o manichiurista buna si ai si tu grija de ele, merita sa iti pui unghii tehnice, sunt mai practice daca nu sunt foarte lungi si scapi de grija lor in jur de aproximativ o luna.
Bafta sa ai!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

o să devină mai fragile, dar e ok, își revin.

| Catalinhhh a răspuns:

Nu sunt fata, dar am prietene ce folosesc asa ceva. Nu, nu afecteaza.

Uite niste avantaje si dezavantaje :
http://www.eva.ro/......35066.html

| Bwah_Danny_1990 a răspuns:

Depinde de cel care ti le pune. Stiu cazuri unde unghia naturala a fost afectata urat de tot. In fine, oricum afectate tot o sa fie.