| lloredana a întrebat:

Fetele am si eu o intrebare pentru voi...la unghii false. tips`ul nu se poate lipii daca am unghia moale?

4 răspunsuri:
| NCL a răspuns:

Sigur ca se lipesc. dar avand in vedere ca ai unghiile moi nu ar trebui sa iti aplici unghii falsesad o sa le distrugi si mai tare. mai bine le pui direct cu gel nu cu tips.uri.[tips. urile sunt mai usor de pus.dar nu rezista atat de mult cat rezista gelul. tipsurile vin de la jumatatea unghiiei puse. iar cand unghia creste si te lovesti de ceva iti vine sa te dai cu capu de ceva de durere.dar daca pui gel acesta este uniform pe toata unghia.]>big grin

| adelinna21 a răspuns:

Da se pot lipi dar nu iti sugerez tipsurile.nu toate cosmeticianele le pun bine si ti se pot dezlipi.sau cand vrei sa le dai jos ai unghiile tale distruse.mai ales ca zici ca le ai si moi.; dar ca sa le intarseti incalzeste putin ulei de pastile si baga-ti buricele degetelor si stai cam 5 min.fa asta cam o luna de zile si ti se vor intarii.

| yynuta a răspuns:

Nu stiu ce sa spun, si eu vara aceasta mi-am pus eram curioasa sa vad cum sunt, dar eu aveam unghiile foarte tari si frumoase dar cand le-am dat jos aratau foarte urat erau foarte moi si se rupeau din carne. daca tu ai unghia moale s-ar putea cand le dai jos sa ajungi direct la carne. incearca sa te dai cu ulei de racin ceteva saptamani si dupa aia sa iti pui unghii false. bafta

| oxxy05 a răspuns:

Bine inteles ca se poate lipi. Nu conteaza daca ai unghiile tari sau moi, pentru ca tipsul se lipeste cu ajutorul unui gel care fixeaza foarte bine unghia si daca te duci si la salon, vei avea rezultate pentru un timp mai indelungat, daca te duci la o prietena sa-ti puna unghii cu gel, ai foarte mare grija sa se potriveasca colturile tipsului cu colturile unghiei tale pentru a impiedica intrarea aerului sub tips ( eu am patit-o si mau tinut doar 3 zile).