| Panda88 a întrebat:

As vrea sa devin reprezentant Oriflame. Am cateva intrebari.
De ce suma(minima) trebuie sa fie comanda?
Ce primesc pe luna?
Si daca trebuie sa ma inscriu pe numele mamei?
(Am 14 ani)

3 răspunsuri:
| dragodana a răspuns:

Salut! Din cate stiu trebuie sa ai 17 ani ca sa te poti inscrie tu.Ca sa poti sa primesti discount, intr-adevar, trebuie sa faci comanda de o anumita suma.Adica:
-0-69 lei=0% discount
-70-299=23% discount
-300-599=30% discount
-peste 600 lei=40% discount.
In primul rand trebuie sa iei legatura cu un reprezentant.
Ti-as recomanda ca mai intai sa fi "ajutor", adica sa aduni comenzi, dar sa le plaseze reprezentantul si sa iti dea discount.Asa iti faci o idee despre cum ar merge treaba atunci cand vei fi reprezentant.
O campanie tine 3 saptamani.Doar in primele 3 comenzi primesti ceva ori gratuit, ori la preturi mici.Depinde ce au ei la campanie.In rest nu mai primesti nimic daca esti un simplu reprezentant.Trebuie sa inscrii si tu alte persoane ca sa primesti ceva.
Atentie ca exista o taxa de manipulare si cataloagele se platesc! Nu mai stiu exact cat pentru ca acum eu sunt "ajutor" si mi-e cel mai bine asa.
Bafta!

| Happy33 a răspuns:

Si eu as vrea.

| YasmyElena1984 a răspuns:

Buna! Nu este o suma minima, suma este dupa cata comanda ai adica ai comanda sa zicem de 600 lei tu mai iei vre o 200 sau 300. Deci depinde de comanda dar poate sa iti dea si cadouri sau reduceri la anumite produse mai scumpe acum depinde de ei.Si da cred ca trebuie sa te inscrii pe numele mamei nu stiu sigur. Sper ca ti am fost de folos, bafta!