| CristinaCryss a întrebat:

Buna!

As vrea sa devin reprezentant oriflame, dar imi este putin frica big grin!

Vreau sa gasesc pe cineva de incredere cu care sa colaborez si sa ma ajute sa devin reprezentant...am inteles ca pot sa ma inscriu si pe numele mamei si ca trebuie o copie de pe buletin! Altceva ce mai trebuie?

Acum am cateva intrebari la care vreau sa raspundeti:

-De cat trebuie sa fac comanda ( minim?).

-Daca nu mai vreau sa fiu reprezentant si nu am timp, pot sa renunt si sa nu mai fiu reprezentant?

-Daca nu fac comanda de cat mi se cere ce se intampla?

-Primesc cadouri?

-Prima dat cum se actioneaza,. imi trimite catalogul prin posta sau cum?

Fundita si vot raspunsului complet si am nevoie de cineva de incredere sa ma faca >reprezentant:

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
1. Comandă minimă de 50 ron.
2. Poți renunța în orice moment la acest statut (să nu ai restanțe financiare la facturile acumulate în urma comenzilor). Nu ești condiționată să dai comenzi tot timpul, din fiecare catalog, etc., îți coordonezi activitatea după bunul plac (ești propria ta șefă).
3. Poți plasa o comandă și mai mică de 50 ron, dar nu mai ai discount de 23%, ai prețul întreg de catalog.
4. La cei veniți noi au cadouri speciale dar acestea sunt și în funcție de valoarea comenzii plasate, cu cât este mai mare cu atât te vei bucura de mai multe cadouri!
5. Vine catalogul prin Poșta Română.
Trebuie să ai minim 18 ani, de la 16 ani nu poți tu personal, ci mama ta cu o copie de carte de identitate și semnarea contractului cu Oriflame.
Pa, pa.

| DenisaOriflame a răspuns:

Buna, eu am 16 ani dar pot sa ma mandresc cu o experienta in acest tip de afacere. pe la toate companiile. M-am oprit la Oriflame, pentru ca numai aici simt ca aceasta companie lucreaza pentru mine. si raman cu bani in buzunar. Fac parte din cea mai frumoasa echipa si m-as bucura sa te alaturi noua. Ce zici sa vorbim pe mess: denisaoriflame sau mail denisaoriflame@yahoo.com :*