| Anna_Anna_1989 a întrebat:

As vrea sa imi decolorez parul dar nu vreau sa aplic decolorant. ce pot folosi înafara de decolorant?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Daca nu l-ai mai decorat pana acum, e bine sa mergi la un salon, sa nu-ti faci mai mult rau... poate sa iasa neuniform la decolorare. Cu toate eu nu as recomanda decolorarea, parul tau devine ca o matura, foarte aspru la atingere, oricate balsamuri ai folosi.

Combini pudra cu oxidantul. Cu toate ca arde parul, vf de par se for despica mult mai repede decat inainte.

Mai bine ti-l decolorezi natural, chiar daca nu e blondul ala de nordic pe care si l-ar dori anumite fete, dar macar ti-l protejezi de chimicale.

Mai este un sampon de la Klorane pe baza de musetel, daca parul tau e saten deschis, rezultatele se vad, ti-l deschide cu cateva nuante

4 răspunsuri:
| carlyhalatz a răspuns:

Exista metode prin care il poti deschide, cu ceai de musetel sau cu suc de lamaie. dar daca chiar il vrei decolorat va trebui sa folosesti decolorant. mai exista niste sampoane, dar ele doar iti vor deschide parul.

| iuliamusic a răspuns:

Ceaiul de mușețel e cel mai bun

| xPamPamParam a răspuns:

Cu pudra, Funda te rog big grin