| nebuna12121 a întrebat:

as vrea sa imi incretesc parul sau ondulat, dar fara placa ondulator, bentita codite, spuma... fundawinking

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uda-te pe par seara inainte de culcare iar apoi impleteste-ti parul in 2 coade. Dormi cu cele 2 cozi impletite pana dimineata si ai sa vezi ce fain o sa iti stea.
Uite aici niste tutoriale:
1. Bucle mai mici(tipa are parul mai scurt si nu chiar asa de frumos):http://www.youtube.com/watch?v=Js7bzNS470s;
2.Bucle medii(are un par super moale, des si lung):http://www.youtube.com/watch?v=iP3k1t0LjQc;

Sau ai mai putea incerca trick-ul cu ciorapii. Te speli pe cap, prinzi parul in 2 cozi iti rasucesti parul si infasori in partea de sus a parului un ciorap in ambele parti:http://www.youtube.com/watch?v=i2JqhRGJLro.

*plus ca nu iti mai trebuie placa sa iti arda parul si ondulatorul.
Sau poti merge la coafor iar daca ai parul lung sa iti faci permanent.

| deny2013 a răspuns:

Fa-ti codite impletite si culca-te cu ele!winking

| Pufulete456 a răspuns:

Fa-ti multe codite si apoi lasale sa actioneze happy

| ANDA13SALON a răspuns:

Buna! Dupa ce iti faci baie, imparte parul in 4 : partea dintre ureche si frunte in doua, partea dintre ureche si ceafa iar in doua. Apoi iti faci 4 cornite din acelea pe cap (gen cocul florareselor - cunoscut in popor) si le prinzi cu mot de par apoi usuci cu feonul le desfaci, mai usuci putin parul in mana strans, le prinzi din nou, etc pana iti iese. Iti pot iesi niste onduleuri inegale sau bucle de cret chiar, in functie de cat de stranse le faci. Eu asa mi le fac mereu cand vreau cret deoarece nu folosesc produse daunatoare parului si pentru ca asa capata un aspect natural, nu fortat! Succes

| Frida1 a răspuns:

Ai exclus majoritatea mijloacelor de a increții părul, nu a mai rămas decât bigudiurile si... moațele. Alte alternative nu ai sad.
Iar că să îți ondulezi părul natural, iți recomand să iți impletești părul umed și să iți despletești părul când e uscat. Daca iți faci o coadă atunci 'buclele' vor fi mai mari, dacă iți faci 2 sau mai multe cozi, ''buclele'' vor fi din ce in ce mai mici, iar părul va avea mai mult volum.