| LeeMaya a întrebat:

Cum pot sa imi incretesc parul (dar fara placa, ondulator)?
As vrea pana maine, un raspuns!
Fundita

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| Mirunelu a răspuns:

Te speli pe par si apoi cand e umed Il faci ca niste melcisori si dormi asa cu el

| printesa16 a răspuns:

No Heat Curls - Curls Without Heat Hair Tutorial - No Braids or Curlers

| Funditsăă a răspuns:

Taiati fasii lungi,atat cat considerati ca aveti nevoie sa fie de lungi,apoi luati o bucatica de ziar,de preferat, deoarece se aseaza mai bine pe material, dupa care il rasuciti astfel incat sa fie pus in mijlocul bucatii de material(ca in poza). Luati o suvita de par pe care-o rasuciti unde este plasata bucatica de ziar, rasuciti-o pana sus si legati-o cu o fundita mai strans, pentru a nu se dezlega.
Secrete pentru ca parul sa stea cret, in special pentru cel drept, care nu sta cu ondulator sau placa facut cret- e mai bine ca parul sa fie proaspat spalat, dar uscat, sa nu fie ud. E bine ca inainte de a incepe sa puneti parul pe moate, sa puneti pe par un pic de spuma. Sfat- cu cat moatele sunt mai multe, si par mai putin pus pe moate, cu atat a doua zi parul o sa fie mai cret. Se lasa peste noapte, sau la graba, cateva ore(4-5)sau cu folie de aluminiu o rupi vertical si faci betisore si le invalatucesti pe par!