| ailin a întrebat:

Buna as vrea sa mi dati si mie un sfat eu am tenul deschis la culoare si as vrea sa ma vopsesc dar nu stiu ce culoarea mi ar pune mai bine in evidenta trasaturile, in mod placut, fetei una deschisa sau una inchisa daca vreti poate imi ziceti si numele firmei si al nuantei mersi:*

Răspuns Câştigător
| JustMeFlory a răspuns:

Ce culoare au ochii tai? Daca ii ai verzi-caprui ti-as recomanda un ciocolatiu http://www.garnier.ro/......color.aspx
Si are dreptate Seline incearca vopseaua L'oreal http://www.lorealparis.ro/......olats.aspx sau ti-l poti deschide http://www.lorealparis.ro/......lossy.aspx sau http://www.lorealparis.ro/......lossy.aspx
Succes!:)

11 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Sfaturi daca vrei sa te vopsesti bruneta
Pe de alta parte, brunetele sunt vazute cu ochelari pe nas, ascunse, timidele din spatele unor rafturi pline de carti, misterioase si naturale. Sau, din contra, femeile focoase care nu fac altceva decat sa devoreze barbatii la gistarea de dupa-masa. Din nou mituri urbane; multe dintre brunete sunt foarte sociabile si multe dintre blonde poarta ochelari. Ah si sa nu uitam, multe dintre brunete se vopsesc. Atunci cand te hotarasti sa faci acest pas nu tine cont de sabloanele impuse de societate, mai degraba ia in considerare urmatoarele:
- Daca ai parul foarte rar si subtire, atunci alege nuante inchise care vor oferi dimensiune parului si iluzia unui par des. Pentru si mai mult volum, vopseste suvitele de dedesubt in nuante mai inchise decat cele de deasupra.
- Daca ai tenul masliniu atunci suvitele ciocolatii sunt cele mai potrivite. Un maron bogat va contracara tendinta tenului tau de a prinde o culoare pamantie si va oferi un contrast placut, evidentiind albul ochilor si al dintilor.
- Daca nu ai timp si bani sa te ocupi de parul tau, atunci nuantele de brunet sunt cele mai indicate, fiind mai usor de intretinut decat cele de blond. In plus, te poti vopsi cu usurinta si acasa, fara sa mai fie nevoie sa apelezi la un specialist.

| MissCamelia a răspuns:

Buna. Eu ti-as recomanda un blond venetian, exista nuanta blond roscat la Casting Creme de l L'oreal.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| Brigitta a răspuns:

Eu iti recomand sa nu te vopsesti. Dupa o vreme o sa-ti para rau, o sa te plictisesti de nuanta, o sa fi satula de atata grija pentru hidratarea parului etc.
Daca vrei neaparat o astfel de schimbare de look fa-ti suvite cu o vopsea fara amoniac. Ia-ti l`oreal casting creme gloss (e foarte bun) in ce nunata vrei (nu prea inchisa pentru ca ai tenul deschis) si du-te la salon.

| Paris a răspuns:

Parerea mea? Nu te vopsi! O sa regreti cand iti vei vopsi radacinile mereu, cand o sa vezi ca poate nu iti iese o culoare potrivita si ai gresit nuanta, cand ti se va arde parul. Si in plus, ce este mai frumos decat un par frumos sanatos, si mai presus decat orice, NATURAL? Stiu o sa zici ca poate sunt inapoiata, dar nu, si eu am primit sfaturile astea cand eram mai mica, si nu le-am ascultat ii numeam prosti pe toti cei cae imi spuneau ca nu e bine, iar acum as da orice ca sa stiu ca am din nou, parul meu, lung si natural. :-

| Seline a răspuns:

L'oreal.
Daca e prima oara cand te vopsesti incearca L'oreal Casting Creme Gloss.
Cat despre nuante, ceva cald, un blond inchis 700, un ciocolatiu 535, un maron caramel 634, pralina 530.

auran
| auran a răspuns:

Daca ai ochii caprui, eu as incerca un ciocolatiu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vopsestete inchis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inchisa cum ar fi brunet sau saten sau un blond ciocolatiu

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://ingrijireatenului.cabanova.com/cosmetice-ingrijire-ten.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| anamaria_1430 a răspuns:

Gandeste-te la o culoare inchisa, dar nu negru deoarece imbatraneste ...bine poti sa incerci dar daca ai 13- 14-15-16 ani nu ar fi super indicat, eu as zice sa optezi pentru o culoare satena, un castaniu, daca iti place roscatul, de la L'oreal era o gama care se numea chocolate sau ceva de genul... Iar ca nuanta tu decizi, eu zic ca ar trebuie sa iti cumperi L'oreal pentru ca este destul de buna si nu contine amoniac. Iar daca vrei sa te vopsesti prima oara, poti sa te duci la un sylist, pentru ca stie cel mai bine. iar ca salon Francis Walther stiam ca are produse l'oreal. Sper sa iti fi fost de folos.