| MissLaura a întrebat:

Aseara mi-am vopsit parul blond. Eu eram deja blonda natural dar voiam sa ii scot galbeneala aia si sa ii dau o nuanta mai gri. Dupa ce m-am vopsit, spalat, uscat, am vazut ca parul meu devenise si mai galbui. Mie nu imi place asa si vreau sa scap cat mai repede de culoarea asta: ori sa ma vopsesc mai repede ori sa ii scot culoarea. Cel mai bine ar fi sa pot sa ii scot culoarea, nu sa il decolorez ci sa revina la culoarea initiala. Am nevoie de ajutoooor! Va multumesc!

8 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Exista un sampon de la Kallos care il face mai gri. Folosea o colega.
Uite-l : http://www.andazelenca.com/......ilver.html

(si nu, nu e blogul meu, ti-am dat pentru ca are si poze, ca sa iti faci o idee).
Sper sa te ajute.

| mona a răspuns:

Mai bine ar fi sa aplici o vopsea mai inchisa la culoare[un blond inchis de exemplu], nu il decolora pentru ca nu iti va rezista parul sau mai bine du-te la salon si ti-l vor face cum vrei

| Sara2 a răspuns:

Iti va iesi sigur acum, cumpara o nuanta de blond argintiu, chiar daca o vezi pe aia aproape alba in cap pe cutie nu te speria

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Părerea mea este că ar fi indicat să mergi la un salon pentru a obţine culoarea dorită.
După cum observi, se pare că experimentele realizate acasă nu dau întotdeauna un rezultat la care te aştepţi.
Cumpără o vopsea mult mai închisă iar împreună cu, culoarea care o ai în acest moment, vei obţine o nuanţă mai plăcută.
Pa-pa.

| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Du-te la un coafor, este esenţial.îşi vor spune+le lor ce vrei, poate altă culoare care te va avantaja, dacă zici că nu îţi place gălbuiul.
Mult Succes!
GoOoD Day!

| Cherilyn a răspuns:

Buna!
Pentru un rezultat cat mai bun te sfatuiesc sa mergi la salon.
Nu mai chinui parul daca nu te pricepi.

Asteapta o saptamana sau 2 si fa-ti programare.

| oBuburuză a răspuns:

Du-te la salon, acolo sunt specialisti si o sa stie mai bine ce sa iti faca in loc sa-ti strici tu parul acasa!

| NamTeen a răspuns:

Vopseste'te din nou happy