| papushikroz a întrebat:

Astazi cand am vrut sa scriu ceva si s-a scurs pasta din pixul cu gel si mi-a patat unghiile. Acelea le-am sters eu, dar cu ce sa scot cerneala din locul dintre unghie si deget?

Răspuns Câştigător
| mada12 a răspuns:

Tineti degetele in apa calda cu detergent.tongue

10 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Toate petele de pix se sterg cu rabdare si... spirt medicinal.

| cristina a răspuns:

Spala-te cu sapun freaca bine
sau dai cu dero sigur iesewinking

| lala178 a răspuns:

Cu ajutorul unui betisor de urechi inmuiat in acetona sau infasoara in jurul unei forfecute de unghii vata cu acetona.

| Alex_2741 a răspuns:

Cu apa si sapun happy se iahappy dar sa te freci cu un burete sau ceva tongue o carpa cevahappy. si se ia

| lextim a răspuns:

Cu un pic.

| BeYoU a răspuns:

Cu sapun hahah

| pnKK a răspuns:

Cu o simpla perie ceva mai rigida, din plastic (intelegi ce vreau sa spun) de care freci puti sapunul dupa care freci pe degetele in cauza si mai exact in acele zone. Uite, cu o perie ca aceasta http://www.dadamart.ro/Images/Products/300/1748.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spala vasebig grin cu mult detergent lichid, sa se faca spuma.big grin

Baftaa`! Ia toata vesela si fa`i o lustruirelaughing.

| stuffhappens a răspuns:

Se duc cu timpul, sau daca nu vrei un efect rapid foloseste un acid de genu, tu stii mai bine