| Ionel221 a întrebat:

Ar trebui sa scriu cu pixul cu pasta, sau cu gel la Bac?
Sugestii?

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie cu pixul cu pasta normala, fara gel. Pixul cu gel se poate intinde si nu ar fi indicat sa lasi semne pe lucrare.

| Ionel221 explică (pentru anonim_4396):

Da asa ma gandeam si eu, si m-ar ajuta daca vreau sa castig randuri la subiectul 3 laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionel221):

Degeaba....se va observa si scrisul de la subiectul 1 si 2, daca nu corespunde e clar ca isi dau seama ce ai intentionat sa faci. Scrie uniform la toate subiectele. La subiectul 3 se numara cam cate cuvinte se afla pe un singur rand. Deci ai sanse sa o dai in bara.

| Ionel221 explică (pentru anonim_4396):

Prietene, normal ca o sa scriu uniform peset tot, doar ca, folosind pixul cu pasta, este mai usor sa "intinzi" cuvintele, si daca vrei sa stii, daca nu ai 2 pagini la Bac, la subiectul 3, degeaba ai tu cuvintele acolo happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionel221):

Ma bucur ca stii. Succes la examenhappy

| Ionel221 explică (pentru anonim_4396):

Mersi la fel, daca il ai.

| StochitaCatalin a răspuns:

MAi bine pasta normala, la gel ai sansa sa se intinda.

| bibi518 a răspuns:

Scrie cu ce vrei tu

| Ionel221 explică (pentru bibi518):

Mersi de raspunsul asta indiferent. Chiar nu m-as fi gandit la asta, totusi, e de apreciat efortul tau intelectual, in ciuda absentei acestuia.

| bibi518 a răspuns (pentru Ionel221):

Am raspuns doar ca sa adun mai multe raspunsuri, si sincer nu mi se pare o intrebare prea inteligenta la care ar trebui sa raspuns serios.La inceput am crezut ca-i vreun copil fara ocupatie dar, avand in vedere ca dai bac-ul, esti destul de inteligent incat sa iti dai seama si singur ca poti scrie cu ce vrei, cu ce ti se pare tie mai potrivit.
Daca ti-ar fi zis 12 persoane sa folosesti pixul cu gel, tu tot ai fi mers pe ideea ta si ai fi folosit cu pasta, deci ce rost mai are sa raspundem aici, daca tot ce vrem facem.

| Ionel221 explică (pentru bibi518):

Deoarece vreau sa vad cum ganditi, ce perspectiva aveti voi, si poate, m-ati fi facut sa aleg cealalata varianta, desigur, daca ati fi adus un argument indeajuns de bun, incat sa im ischimb ideea. Totusi, mi se pare un joc al gandirii destul de bun, daca poti deduce sau afla ce gandesc altii fara a da un raspuns corect.

| bibi518 a răspuns (pentru Ionel221):

Ok...este si asta un punct de vedere.Eu nu mai comentez. Dupa cum am mai zis, comentez doar ca sa adun raspunsuri deci nu vreau sa supar pe nimeni, fiecare are parerea lui happy

| Ionel221 explică (pentru bibi518):

Dar de ce trebuie sa superi pe cineva ca sa iti aprecieze un argument? Ca o persoana sa-ti inteleaga argumentul ar trebui sa fie destul de bun incat sa o faca sa aprecieze ce ai spus, nu sa o jignesti pentru simplul motiv, ca are o perceptie a lucrurilor diferita de a ta.
Nu consider ca actionezi bine. Papa