| anutza135 a întrebat:

auziti am 8 ani si am o rochie verde si turcoaz dar nu stiu cu ce sa ma imbrac (nu e asta problema!) daca ma imbrac cu aia verde ce machiaj ar trebui sa folosesc? dar cu rochia turcoaz? vreau ca machiajul sa contina: pentru ochi, ruj, obraji toate! va rog! dau fundita pentru cel mai bun machiaj! (continutul machiajului)

Răspuns Câştigător
| plasticsmile a răspuns:

La orice tinuta merge un machiaj simplu cu putin creion si rimel dar daca vrei ceva strident foloseste la coada ochiului o culoare mai inchisa

19 răspunsuri:
| Fllorentina a răspuns:

La 8 ani! happyrolling on the floorsi astea continua laughing

| Nymphetamine a răspuns:

Nu ai nevoie de machiaj la 8 ani. straight face
Daca incepi de pe acum, la 12 o sa ai riduri. laughing

| Piuliță a răspuns:

Mooooorlaughing la 8 ani te machezi?
hmmm...pai la 18 esti sigur pe Dn 65laughing)

| Laura a răspuns:

Glumești?

| Laura a răspuns:

@anutza Te lasă ca să îți facă ție pe plac, dar nu te gândești că ai arăta penibil?

| Etelca a răspuns:

Daca mama ta te lasa sa te machiez este anormala, ca sa nu zic PROASTA.Insramna ca nu iti vrea binele.Iti strici fata.La 13 ani o sa arati ca la 65.

| gfy a răspuns:

Las-o-n mandria mea. Tu la 8 ani te machiezi? La 8 ani scrii pe net? Eu la 8 ani abia-mi legam sireturile. Doamne fetito, fa-ti lectiile, lasa machiajele.

| Francii99 a răspuns:

La varsta ta nu e nevoie d machiaj doar putin luciu din acela d la nivea protector pentru buze sau daca chiar vrei machiaj foloseste din ala pentru copii happy fundita?

| Theola a răspuns:

Intradevar,nu este normal sa te machiezi la 8 ani, anutza.Vei avea timp pentru asta incepand de la 13, 14 ani cum am facut eu.Cel mai bine foosesti un luciu de buze,chiar si colorat,dar nu ruj.Te parfumezi,iti aranjezi parul dupa bunul plac si vei arata mult mai bine decat machiata! Crede-ma,si mie imi plac chestiile de genul asta,machiajul, haienle, dar vei avea timp pentru asta.Acum,bucura-te de copilarie pentru ca esti inca o fetita, nu domnisoara.Te-am pupat si sper sa tii cont de sfatul meu sincer.

| EuNuTu a răspuns:

Ai 8 ani.

| Troll a răspuns:

Ai 8 ani.
La varsta ta nu ar trebui sa ai voie la machiaje.
Du-te si joaca-te cu Barbie sau ceva de genu

| Troll a răspuns:

Destul de nasol daca te lasa sa te machiezi la varsta asta.

Si aici ii dau dreptate lu' Piuliță

| quickly a răspuns:

Ai 8 ani sau 18* ani?

| anutza135 explică:

Nu sunt doua rochii! una verde si una turcoaz!

| anutza135 explică:

Auziti! imi da voie sa ma fac! sa stiti! si da am 8 ani! si nu ai ghicit sunt clasa a treia si nu prea ma mai joc cu barbie!

| anutza135 explică:

Auzi Bogdan daca stiai sunt in vacanta si ce va pasa voua de problemele mele personale? de ce va bagati? a?

| anutza135 explică:

Auzi! ioana tu nu o face pe mama proasta! ca o sa te BAT! ai auzit! stiu f bine carate! tampito!, proasto!, ignoranto!

| AdDa_7949 a răspuns:

La cea turcoaz baga verde si cea verde baga turcoazlaughing

| Elena_Lacra_1998 a răspuns:

La orice tinuta un machiaj simplu