| Davreausafiuanorexica a întrebat:

Buna!Cam cat pot slabi intr-o saptamana consumand 500kcal pe zi si facand 30min exercitii? .

6 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Nu fa tampenia sa mananci doar 500 kalorii... tot ce e sub 1000 intra la infometare, rezultatul: o sa slabesti... dar dupa o sa pui dublu pe tine pentru ca organismul isi strange rezerve pregatindu-se pentru urmatoarea perioada de infometare. De slabit, slabasti ok so cu 1000-1500 kalorii pe zi, dar cat nu iti poate spune nimeni, asta e in funtie de fiecare organism in parte, sex, varsta, cat de obisnuit este cu curele de slabire etc.

| Roxett a răspuns:

2-3 kg.

| FollowTheLight a răspuns:

MM...destul! Eu nu am mancat odata 2 zile fiindca am avut niste examene la desen care erau 7 ore pe zi! Am slabit 3 kg atunci! Tot ce mancasem era un covrig cam atat. Poti slabi in jur de 3 poate chiar 4.Asta depinde si de corpul tau a stii!

| ombladon a răspuns:

Http://4.bp.blogspot.com/......l+meal.jpg asta are 500 kcal ce zici traiesti numai cu asta?

| ciresepeetno a răspuns:

Deci nu incerca sa mananci mai putin de 1000 de kcal pe zi fiindca o sa te infometezi pe tine si asta iti va dauna grav organismului tau il vei da pete cap!

| Magnific a răspuns:

Pai la 6000-7000 kcal in minus este = 1 kg pierdut. deci nu cred ca obti mai mult de 1 kg in minus in 1 saptamana