| bombonika1799 a întrebat:

Buna!
Ce parere aveti de aceasta solutie impotriva cosurilor:http://ro.oriflame.com/catalog-images/product/global/213 47_2.png
Eu mai am un baton corector din acceasi gama si este foarte bun si as vrea sa mi-l fac si pe acesta ce parere aveti?
As vrea sfaturi din propria voastra experienta! Mersi Funda!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Asta e un baton corector, nu iti face cosurile sa dispara, in cel mai bun caz le usuca deci ai putea foarte bine sa iti dai cu pasta de dinti pe cosuri si vei obtine acelasi efect.Cred ca doar arunci banii pe fereastra.
Eu am avut probleme cu cosurile, daca ai doar cateva nu trebuie sa iti faci griji pentru ca dispar la un moment dat, daca ai mai multe atunci trebuie sa te duci la dermatolog sa iti dea un tratament pentru tipul tau de ten.Eu inca ma chinui sa scap de semnele si cicatricile cauzate de acestea.Asta vrei si tu?
Cel mai bun mod de a preveni aparitia cosurilor si a puntelor negre e demachierea in fiecare dimineata si seara cu gel de curatare si lotiune tonica.Si pentru nimic in lume NU ITI STOARCE COSURILE pentru ca asta va grabi raspandirea lor pe toata fata.

4 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Nu l-am folosit dar am mai folosit produse pentu acnee de la oriflame. Sincer nici nu mi-au agravat cosurile dar nici nu le-au facut sa dispara. Eu iti recomand ivatherm akne syt si demachiere in fiecare sera si dimineata.

| Nolkyz a răspuns:

Eu folosesc de la Bioderma un gel antibacterian. E super-bun.

| costan a răspuns:

Sincer nu stiu cat de bun este, dar sunt metode mult mai bune de a scapa de cosuri. Unele raspunsuri gasesti si pe TPU.

| loredana015 a răspuns:

Ivatherm akne syt, skinoren si erifluid...acesta este un tratament recomandat de dermatolog si retina pentru ca sa dispara petele lasate de cosuri