| LalaMara01 a întrebat:

Ce părere aveți despre produsele Oriflame?

Răspuns Câştigător
| dragodana a răspuns:

Salut! Produsele au o calitate buna(mult mai buna ale altor firme care au aceeasi structura organizatorica).Ce-i drept unele nu isi merita pretul, chiar si la reducere.
Ca sa ajungi manager sau pe o pozitie in care sa castigi bani considerabil trebuie sa inscrii multe persoane.Si acestia, la randul lor, sa inscrie alte persoane.D-aia se cheama MLM(multi-level marketing).
Ca idee, trebuie sa ai "papagal".Sa stii sa vinzi produsele si afacerea in sine altor persoane.
In marea majoritate a timpului, oamenii nu vor produse Oriflame pentru ca sunt mai scumpe chiar daca sunt mai bune calitativ.Am vazut persoane care preferau Avon doar pentru ca produsele sunt mai ieftine. Dupa parerea mea, erau niste tarani analfabeti.
Eu sunt "ajutor" la Oriflame.Adica,nu sunt inscrisa si adun comenzi pentru ca altcineva sa le plaseze in numele ei.Bineinteles am comision.Asa nu sunt stresata sa strang o comanda cat mai mare.Si nici presata sa inscriu alte persoane.Am fost si eu inscrisa la Oriflame, dar am renuntat tocmai din motivele de mai sus.
Din proprie experienta, am clienti care au renuntat la produsele Avon si cumpara numai de la Oriflame pentru ca si-au dat seama ca produsele Oriflame sunt mai bune calitativ si merita sa dea un ban in plus.
Dezavantaj:sunt foarte-foarte multe persoane care vand Avon/Oriflame. Oriunde te intorci dai de unul.Gandeste-te pe cine ai putea inscrie.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Calitate de targ vanduta la pret de mall

| Violleta2022 a răspuns:

Am o parere proasta, calitatea lasa de dorit.

| Andreeush a răspuns:

Mi se par destul de bune ca și calitate și preț.

| LalaMara01 explică:

Va întreb pentru ca as vrea sa devin reprezentant ca un job in plus. Iar referitor la comentariul cu calitate proasta, eu cred ca și la Dior se găsesc produse nu 100% calitative, cumva un raport calitate preț. După cum spuneam as dori sa fiu reprezentant. Cunosc câteva fete care au ajuns deja manageri doar postând pe internet, adică au salariu de minim 1000 lei plus produse și vacante in Cipru gratis. Haideți, ne înscriem? https://ro.oriflame.com/......consultant

| Mary_Maria_1963 a răspuns:

Sunt acceptabile.

| Bibio22maria200500000 a răspuns:

Sunt foarte bune și au preturi accesibile. Mie îmi place un parfum cu liliac alb ți l recomand.