| NadyPorahy a întrebat:

Ce parere aveti despre pudra? Este daunatoare? De multe ori am auzit ca pudra in comparatie cu fondul de ten imbatraneste tenul.

Răspuns Câştigător
| Xaya a răspuns:

E adevarat pudra imbatraneste tenul, deoarece il usuca, in schimb fondul de ten o hidrateaza

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Xaya):

Fondul de ten este un lichid natural, compatibil cu tesutul uman?

| Xaya a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Daca vrei natural ia natural, se gaseste dar e mai scump totodata. Fondul de ten natural contine substante ca untul de shea, uleiul de jojoba sau argila, substante naturale din cate stiu, pe diva hair exista chiar retete de fond de ten facut in casa

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Xaya):

Si cu unt de cacao, strica?winking laughing

| wonderwoman123 a răspuns (pentru Xaya):

Fond de ten făcut acasă. big grin. Tu chiar ești batuta-n cap? E mai prost ca căcatul din wc-ul.

| Adry05 a răspuns (pentru wonderwoman123):

Ba fata ce m-ai facut sa rad rolling on the floor)))

| Bondarel99 a răspuns (pentru wonderwoman123):

Se poate, dacă ai absolvit facultatea de chimie sau ceva laughing

| Bondarel99 a răspuns (pentru wonderwoman123):

Pudra e ca fondul de ten dpdv al efectelor asupra tenului.
Sunt unele persoane care spun ca machiajul chiar e bun pentru ca funcționează ca o bariera împotriva prafului și impurităților care ajung pe fata noastră zilnic ceea ce ar fi adevărat.
E adevărat și ca atâtea chimicale nu sunt ok sa le punem pe ten zilnic, de aceea orientează-te către produse mai de calitate. Dar nu se întâmpla nimic dacă știi sa te demachezi corect și sa înlături orice urma de machiaj înainte sa te duci la culcare. Nu e recomandat deloc sa adormi machiata.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Din contra. Mie un make up artist mi-a spus sa folosesc mereu pudra peste fondul de ten deoarece il absoarbe si nu-l lasa sa se depuna in ridurile fine ale fetei. Eu folosesc mereu, nu doar din cauza asta dar si matifiaza tenul si sta mai bine fixat fondul de ten.

| wonderwoman123 a răspuns:

Nu. Asta e o prostie. Asta zic doar babele.

| Alexandrubrk a răspuns:

Depinde de pudra pe care o folosesti, de ingredientele ei. Importanta este demachierea in fiecare seara