| Eka7Lyzza a întrebat:

Ce ziceti; sa ma vopsesc vara asta (care vine) blonda si sa ma fac creata? (P. S.: Sunt bruneta, ochi caprui, rotundal la fata si parul nu este foarte lung adica cu o palma de la umar in jos si nu as vrea sa fie foarte mic parul daca il fac cret. nu vreau sa fie pana la ureche). Dau si fundita :d!

Răspuns Câştigător
| miha90z a răspuns:

Si eu m-am facut la salon, si nu orice salon, la unul destul de cunoscut de la mine din zona, dar asta nu inseamna ca a iesit cum am visat eu happyplus ca depinde foarte mult si de tipul tau de par. Parerea mea este sa mai citesti pe net despre decolorare/permanet pentru ca apoi sa nu plangi. eu aveam parul pana aproape de sani cand m-am decolorat si dupa permanent am fost nevoita sa ma tund bob pentru ca era ars si cand il pieptanam la varfuri se incurca si uneori ramaneam si cu smocuri de par in mana. Iti zic prieteneste toate chestiile astea si pentru ca nu vreau sa treci prin ce am trecut eu. Mai bine de una an de zile m-am chinuit sa scap de ceea ce se numea permanent. Dar decizia finala este a ta!

6 răspunsuri:
| miha90z a răspuns:

Creata = permanent? big grin

| Eka7Lyzza explică (pentru miha90z):

Da (pentru 3 luni ) vacanta de vara

| miha90z a răspuns (pentru Eka7Lyzza):

Sincer nu iti recomand sa te faci si blonda si permanent. Pt ca decolorarea inseamna par ars, iar permanentul la fel. Sau cel putin daca esti decisa totusi sa aduci o schimbare alege doar una. Iti spun din propria experienta, eu m-am decolorat din brunet sa ma fac saten deschis si la scurt timp mi-am facut si permanent iar parul meu arata ca o matura.

| Eka7Lyzza explică (pentru miha90z):

Deci, nu e o problema cu arsul dar nu stiu daca mi-ar sta bine big grin adica nu vreau sa arat oribil, oricum ma fac la un salon :d

| Eka7Lyzza explică (pentru miha90z):

Nu ma mai fac permanent! m-ai convins! doar ma vopsesc si cateva suvite ce zici?! ca la mine albastru de metil nu se prinde, pentru ca am parul ffffffff negru (e vopsit )

| miha90z a răspuns (pentru Eka7Lyzza):

Da e ok asa, vopsit si suvite, dar NEAPARAT sa incepi si un tratament pentru par dupa aceea, nu neaparat la salon, poti sa iti iei masti din comert sau chiar sa le faci acasa.
Crede-ma ca ai luat o decizie buna. Eu am si acum poze si cand ma uit la ele imi vine sa plang sad
Sa stii ca nu am vreo intentie ascunsa, iti zic sincer prin ce am trecut pentru ca nu vreau sa patesti ce am patit si eu.

| miha90z a răspuns (pentru Eka7Lyzza):

Si eu m-am facut la salon, si nu orice salon, la unul destul de cunoscut de la mine din zona, dar asta nu inseamna ca a iesit cum am visat eu happyplus ca depinde foarte mult si de tipul tau de par. Parerea mea este sa mai citesti pe net despre decolorare/permanet pentru ca apoi sa nu plangi. eu aveam parul pana aproape de sani cand m-am decolorat si dupa permanent am fost nevoita sa ma tund bob pentru ca era ars si cand il pieptanam la varfuri se incurca si uneori ramaneam si cu smocuri de par in mana. Iti zic prieteneste toate chestiile astea si pentru ca nu vreau sa treci prin ce am trecut eu. Mai bine de una an de zile m-am chinuit sa scap de ceea ce se numea permanent. Dar decizia finala este a ta!