| Venusgirl a întrebat:

cu 2 saptamani in urma am decis sa slabesc pentru ca am picioarele cam grase si nu arat bine in pantaloni. Nu erau foarte foarte grase, insa noi fetele dorim ca intre picioare sa nu avem grasime si sa fie putin spatiu. Deci atunci aveam 56 de kg acum am deja 47. Recunosc ca picioarele mele sunt mai slabe si ca grasimea a disparut aproximativ, insa la naiba, nu stiu de ce dar nu pot sa slabesc intre picioare pentru a ramine spatiu intre ele (fetele stiu despre ce vorbesc). Deci am vazut in farmacie ca se vinde cafea pentru slabit. Ce parere aveti despre aceasta bautura? E daunatoare sanatatii?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Manca mai multe proteine, elimina carbohidtrati si grasimile din dieta vei slabi, fa si sport, eu beau ceai verde

| cristimihailov a răspuns:

Buna, lasand la o parte treaba cu slabitul prea rapid (gen bravo ca ai vointa, rau ca te-ai apucat, si alte chestii din astea) din ce cunosc eu, raspunsul la intrebarea ta este: da, afecteaza.

Motivele sunt urmatoarele:
1. Este cafea. Oricat ai chinui-o are cofeina. Si provoaca dependenta.

2. Daca te uiti pe termen lung, aceasta provoaca si alte probleme precum hiperagitatie, stari de insomnie, eliminare calciu din organism, etc.

3. Ca la orice produs farmaceutic, apare cel putin o problema: ori contine si alti excipienti si conservanti si e nasol in timp ori contine o cantitate prea mare de produs activ. Poate e adevarat ca doza zilnica maxima ar fi, sa zicem 20 mg. Iar pastila sa aiba doar 16 mg. Problema e ca o iei pe toata dintr-o inghititura nu in decursul unei zile. Ideea conta.

4. Al patrulea lucru este o continuare a primului: practic dupa ce termini cu acest regim, corpul o sa inceapa sa ceara cofeina o perioada. Si asa dai in cafeaua de dimineata, apoi in tigara, etc.

Nu te mai intreb si cu privire la faptul ca poate nu ai constitutia osoasa de asa natura sa obtii rezultatul dorit.

Insa oricum ar fi, pentru niste informatii mai clare decat cele generice poate ar fi bine sa ne spui si numele bauturii.

Faptul ca nu stim cum se cheama dieta nu inseamna ca nu cunoastem produsul. Sunt multe pe baza de cafea in slabit. De la farmacie, produse organice si tot asa.

| cristimihailov a răspuns:

Si in plus, ca sfat, intereseaza-te un pic pe ce principiu merge. Gen laxative, forma dehidratanta, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste in numele tau. Tu ca fata doresti spatiu intre coapse. Incearca exercitiile astea:
https://www.youtube.com/watch?v=CR-VaF8iFls

| Otto2014 a răspuns:

Ia-ti o bicicleta, si mergi zilnic 5km, si na...

| TheImpaler a răspuns:

Da' ce-aveti fetelor? va e frica de faptul ca n-o sa incapem noi de vreti extraspatiu intre picioare? laughing
lasand gluma la o parte, atata timp cat nu faci exces si te limitezi la 2, maxim 3 cesti pe zi, nu dauneaza. ideea e sa nu faci cura pe o perioada lunga de timp.

| Venusgirl explică (pentru TheImpaler):

Sa stii ca chiar esti un pervers... ma, cine a spus de extraspatiu intre picioare pentru voi?

| TheImpaler a răspuns (pentru Venusgirl):

Era o gluma. calmeaza-te.

| TheImpaler a răspuns (pentru TheImpaler):

Si ti-am spus ca nu dauneaza daca nu faci exces.

| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Curele sunt cele mai stupide lucruri posibile. Ce ar fi sa incerci sa mananci lucruri mai sanatoase?
Daca vrei sa scapi de grasimea aia du-te afara si alearga sau du-te la sala. Stand degeaba in fotoliu in timp ce bei "o licoare" magica nu o sa te ajute sa obtii corpul dorit.
Da, nutritia e importanta, DAR NUTRITIA, nu o cafea sau ceai sau dracu' stie ce chestii stupide pentru oamenii care vor sa slabeasca cu 0 efort.
Ai grija la calorii, la ce prostii manaci si bei, fa un abonament la sala sau ceva miscare care implica picioarele (sunt zeci de clipuri pe net) si in final o sa obtii ce-ti doresti.
Daca era asa de simplu sa arati si sa te simti bine, nu mai existau persoane grase.

| Venusgirl explică (pentru EVOLUTION_5448):

Eu fac SPORT. clar? insa chiar si sportul fomeaza muschi si picioarele par grase... DA, eu ma ocup cu Sportul, Maninc o multime de vitamine si nu staU in fotoliu gindindu-ma la o licoare magica...Sa stii ca eu chiar am slabit destul de repede, fiind ca e un lucru rar sa slabesti 9kilograme in aproximativ 2 SAPTAMINI. oK?

| Quiin a răspuns:

Fa exercitii pentru picioare.
https://www.youtube.com/watch?v=50MMW7jayN0

| addda2a a răspuns:

Nu este daunatoare.Decat in exces. Spatiul intre picioare multe si-l doresc se numeste thigh gap.Trebuie sa ai o anumita structura osoasa si tu daca i ai e bine.La 47 kg esti super ok.:*

| Venusgirl explică:

La naiba, va intreb daca e daunatoare cafeaua asta. nu va intreb ce exercitii trebuie sa fac. clar?

| Boss_Danutz_1998 a răspuns:

Buna si sora mea la fel este a incercat cafeaua dar la loc i sau ingrasat piciorele