| Alesia1234 a întrebat:

Buna! Cum as putea sa scap de tot de vopseaua semipermanenta roscata din par? Eu avand parul blond mediu (vopsit) am facut experimente pe el si a iesit o nuanta prea deschisa de rosu.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti revopsesti parul tot, dar de data asta numai la un salon de coafura ca sa fii sigura ca iese culoarea uniforma, iar culoarea trebuie sa fie mai inchisa decat rosul ala, ca sa dispara complet si parul sa arate frumos si uniform colorat.
O alta varianta este sa te tunzi f scurt.

| Alesia1234 explică (pentru Violleta2022):

Pai si pot sa aplic vopseaua permanenta peste cea semipermanenta dupa cateva zile dupa ce m-am facut roscata? Adica nu e prea devreme sa imi dau cu vopsea permanenta? Nu imi arde parul?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alesia1234):

Ideal este sa nu te vopsesti mai devreme de 1 luna de la ultima vopsire, ca arde parul.
Tu nu ai mentionat ca sunt numai acteva zile de cand ti-ai facut semipermanent, de aceea nu am stiu cat de mult a trecut.

| sierra1 a răspuns:

Dă-i cu o altă vopse peste cu sau fără decolorant, decizia ta

| yooshi a răspuns:

Nu o sa dispara complet chiar daca e semipermanenta, culorile din spectrul rosu, albastru pigmenteaza firul de par si nu prea scapi de ele decat daca te decolorezi.