| ElizzaTPU a întrebat:

Cum pot sa imi dau jos unghiile cu gel, singura?

Răspuns Câştigător
| SaschaM a răspuns:

Agasa are dreptate. Gelul se da jos de pe unghii numai cu pila. Unghiile din acryl se dizolva in acetona pura. Trebuie sa pilesti suprafata unghiilor pana se subtiaza stratul de gel. Nu pili pana ajungi la unghia naturala pentru ca o vei strica. Nu le smulge. Din cauza ca procesul de indepartare merge mult mai rapid si usor cu freza electrica iti sugerez sa mergi la un salon mai ok si sa le dai jos spunandu-i manichiuristei sa lase un strat subtire de gel (ca sa nu-ti pileasca din unghia naturala). Apoi acasa urmezi sfaturile pe care le-am dat aici ca sa-ti refaci unghiile si sa iti creasca :) http://mypsychonails.blogspot.ro/......ls-so.html Mult succes!

| ElizzaTPU explică (pentru SaschaM):

Multumesc mult! happy

| SaschaM a răspuns (pentru ElizzaTPU):

Cu multa placere :*

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de o soluție specială pentru îndepărtarea lor, mergi la cosmetică.
Pa, pa.

| callie2 a răspuns:

Exista unele care se dizolva in acetona, dar nu toate. Daca tragi singura de ele, ramai fara unghiile tale naturale.

| 愛日本 a răspuns:

Unele se dizolva in acetona, sau le lasi in apa calda.

| MadaSweet18 a răspuns:

Cu apa fierbinte.

| alex123456 a răspuns:

Apa calda, dupa, acetona si bicarbonat. Succes!

| AriadnaTPU a răspuns:

Este o solutie speciala.

| SCG8 a răspuns:

Buna.Eu stiam ca trebuie sa le tii cam aprox. o ora in apa calda...

| Agasa a răspuns:

Cu o pila abraziva si cu multa rabdare.