| madycumada a întrebat:

Cum pot scapa de alunite? Am 2 pe frunte. Stie ca se poate face cu laser. Cam cat costa? Stiti si alte metode?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Fllorentina a răspuns:

Http://sanatate.acasa.ro/......e-942.html ( aici ai ceea ce cauti tu! )

Bafta :*

6 răspunsuri:
| ellena99 a răspuns:

Draga mea, sa-ti dau un sfat:Alunitele au fost date de la mama natura, nu le distruge ca poate fi chiar foarte periculor.Lasa-le acolo! Funda?:X

| gab0ru a răspuns:

Pai si eu am avut alunite.te duci la farmacie si ceri sa iti dea un unguent pentru uscarea lor...si dupa 2-3 ore dupa folosire iti cad alinitele.primesc si eu o fundita?

| madycumada explică (pentru gab0ru):

Nu sunt in Romania. ii stii numele unguentului?

| gab0ru a răspuns (pentru madycumada):

Nu stiu numele unguentului.pai vorbesti cu daomna care vinde la farmacie si iti da ea cv. fundita?

| TpuAna a răspuns:

Scpaterea lor cu laser costa in functie de marimea lor unele medii (nici mari nici mici-potrivite) ajung sa coste cam pe la 300 de lei mai exista o procedura cu ajutorul unei creme daca putem spune asa care accelereaza cresterea lor pana acestea se desprind singure dar costa mai mult decat laserul din cate stiu pe la 700!