| adriana543768654567895334 a întrebat:

Cum sa fac sa nu mi se mai unga parul asa de repede?

9 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Sa se unga adica sa se ingrase.
Pai in perioada pubertatii odata cu alte dezvoltari ale fetelor, atat si ale baietilor, parul se ingrasa foarte repede.

Al meu inainte se ingrasa o data la 4 zile ( inainte acum vreo 5 ani pe la 10 ani) dar de vreo 3 ani mi se ingrasa foarte repede o data la doua zile de ex. m`am spalat pe cap in seara asta maine seara sau poimaine deja trebuie sa ma spal iarasi.
Chestia asta se va termina o data si o data si o sa se regleze din nou cum a fost mai demult.
Incearca sa te speli mai des pe cap, si daca te dai cu balsam/ masca sa nu te dai niciodata la radacina pe scalp pentru ca o sa se ingrase mult mai tare si mult mai repede.

Sa nu te dai cu ulei de par pentru ca el ingrasa cel mai tare parul. E oribil parul `tau arata de parca nu te`ai spalat de o luna.
Succes`!

| LoveForShania a răspuns:

Sa se unga adica sa se ingrase.
Pai in perioada pubertatii odata cu alte dezvoltari ale fetelor,atat si ale baietilor, parul se ingrasa foarte repede, dar depinde si daca fumezi etc.

Al meu inainte se ingrasa o data la 4 zile ( inainte acum vreo 5 ani pe la 10 ani) dar de vreo 3 ani mi se ingrasa foarte repede o data la doua zile de ex. m`am spalat pe cap in seara asta maine seara sau poimaine deja trebuie sa ma spal iarasi.
Chestia asta se va termina o data si o data si o sa se regleze din nou cum a fost mai demult.
Incearca sa te speli mai des pe cap, si daca te dai cu balsam/ masca sa nu te dai niciodata la radacina pe scalp pentru ca o sa se ingrase mult mai tare si mult mai repede.

Sa nu te dai cu ulei de par pentru ca el ingrasa cel mai tare parul. E oribil parul `tau arata de parca nu te`ai spalat de o luna.
Succes`!

| pwp a răspuns:

Poate ai vrut sa scrii ''sa se ingrase''

| apples a răspuns:

Il rogi sa isi dea drumul in alta parte.

| Cutza_3681 a răspuns:

Adica? sa se unga?

| DyDy7432 a răspuns:

Incearca sampon Dove sau Clear. La mine a mers. Funda?

| GameMaster23 a răspuns:

Pai depinde ce sampon folosesti... i-ati 1 anti matreata o sa iti dispara si unsoarea. Am avut si eu.

| Emmmiii a răspuns:

Buna.Pai depinde si varsta inte 11-14 parul se unge foarte des chiar si la doua zile dar chestia asta va trece mai incolo ...si mie mi se intampla si il am si putin mai scurt dar daca te vei spala mai des nici nu se va observa happy

| Chihiro a răspuns:

Cea mai mare greseale pe care o poti face este sa te speli mai des! Cu cat te speli mai des,cu atat parul se va ingrasa mai repede.Dc? Atunci cand dai cu toate chimicalele din sampoanele astea care promit "un par fara matreata" de fapt usuci scalpul,degresezi foarte tare scalpul,il agresezi,la spalare ii scoti toata grasimea,asa ca organismul are o metoda de aparare si secreta SI MAI MULTA grasime pentru ca, fiind foarte uscat, trebuie sa se hidrateze.Un scalp gras inseamna un scalp sanatos pana la urma.Eu am refuzat sa ma spal cand am vazut ca se ingrasa putin.Il tin mai mult si acum ma spal la 1 saptamana si de abia dupa vreo 4 zile incepe sa se ingrase:)Normal ca poate fi si pubertatea, dar nu trebuie sa lasi lucrul asta sa iti deregleze scalpul. Sfatul meu: acum ca vine vara poti sa il tii mai mult.De la saptamana la saptamana mareste intervalul de spalare, mai adauga inca o zi si inca o zi si o sa vezi ca se amelioreaza.De asemenea trebuie sa renunti la samponurile din comert.Iti recomand samponul asta natural http://www.farmarooa.ro/farmec/tratament-par/sampon-antimatreata-cu-ihtiol si poti cauta si altele 100% naturale.Se gasesc in farmacii. Miroase ca naiba,a petrol,dar la mine este destul de bun:)Mai informeaza-te, cauta pe net si daca vrei sa urmezi acest sfat, sunt curioasa sa vad cum evolueaza lucrurile.Succes!