| Mayar a întrebat:

E adevarat ca daca te faci cu placa ti se unge mai repede parul? K eu asa patesc! sad ajutati-ma, cum sa fac sa nu mi se unga parul de la placa.

Răspuns Câştigător
| LorenaBmw a răspuns:

Parul nu se unge de la placa.
Eu am 13 ani si nu ma fac de mult cu placa, doar de un an de zile.
Inainte sa ma fac cu placa mi se ungea ingrozitor si acum la fel, dar de o saptamana folosesc sampon Wash & Go. si nu mai am probleme.
Parul s-ar putea sa se unga si din cauza ca iti bagi mana prin el sau ca il piepteni prea mult.
Sus la radacina sunt niste "solutii" sa spun asa mai uleioase care cand dai cu mana prin par sa ti-l aranjezi le intinzi pe tot parul si de aceea el se unge...
Ungerea parului poate fi din cauza pubertatii.
Nu este de la placa! si-a ales momentul nepotrivitlaughing atunci cand tu ai inceput sa te faci cu placa si-a facut aparitia ungerea.
Funda?

7 răspunsuri:
| Mayar explică:

Maria9666 - deci eu pun o intrebare, si tu faci misto de ea. Ma asteptam la un comportament mai matur, adica sa dai raspuns, nu sa bagi de vina ca profa de romana.

| Maria9666 a răspuns (pentru Mayar):

Lasa draga, fii tu aia matura, ca momentan eu te critic constructiv;*

| onutza98 a răspuns:

Solutie nu prea ai numai sa nu iti mai faci parul cu placa sua sa te speli mai des cam la 3 zile sau 2 pentru ca orice sprei sau crema pentru par contine solutia aia care iti ingrasa parul

| Biaaaa a răspuns:

Nu prea cred ca e de la placa. poate ti-l piepteni prea des sau iti dai cu mana prin par des.deobicei de la aia se unge parul.sau poate pentru ca il speli prea des.big grin

| ktina a răspuns:

Nu e adevarat, schimba-ti samponul, ia-ti unul pentru par gras si va fi ok si incearca sa-l spel ceva mai des, cam la de 3 ori pe saptamana.

sa fii fericita!

| farcasgiulia a răspuns:

Uite si eu ma dau cu placa! Parul nu se unge de la placa. Sa iti spun ceva care te va ajuta. Gasesti la Kaufland, de exemplu, un spray ( Syoss ). Inainte sa te dai cu placa (inainte cu 30 minute-aproximativ ) iti dai cu Syoss pe toata suprafata parului si astepti pana se usuca. Dupa ce s-a uscat poti sa folosesti placa, cu incredere! Cand margi sa iti cumperi spray-ul citeste pe spate ca trebuie sa scrie: PENTRU PROTECTIE IMPOTRIVA CALDURII. Si inca ceva. Nu iti usca parul cu ajutorul unui uscator, lasa-l sa se usuce singur, astfel nu se va mai unge asa de repede.

| Maria9666 a răspuns:

Se UNGE? pfff se numeste se INGRASA. au 13 ani si habar n-au cum le functioneaza organismu' straight face