| BlackBVB a întrebat:

Buna!
cum se numesc tratamentele py deschiderea culorii tenului sAu cum iti poti deschide tenul la culoare acasa?

2 răspunsuri:
| Narcysa a răspuns:

Buna.Cumperi o lamaie sau doua si aplici pe pielea ta zeama de la ele. Tenul se va deschide foarte mult. Fundita?

| MontajDorin a răspuns:

Romanii vor sa fie țigani și țiganii romani.
Problema este psihologica, romanii vor un ten mai închis din considerentul unei protecții sociale fata de alte persoane, în sensul ca a fi țigan ești protejat de violentele verbale/fizice din partea semenilor.
La țigani este problema acceptării în societate de către majoritari, care simulează aceasta acceptare, și de aceea țiganii vor sa fie romani.
Analiza este mult ma ampla, dar cred ca a-ți înțeles in esență.