| Kim002 a întrebat:

Buna
cum si cu ce se decoloreaza sprancenele?

5 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

De ce ti-ai decolora sprancenele?

| Kim002 explică (pentru Eduard619):

Pentru ca am suvite blonde si arata nasol parul deschis la culoare si sprancenele negre happy

| Eduard619 a răspuns (pentru Kim002):

Cea mai simpla metoda este folosirea unei creme de fata cu innalbitor. Testeaza produsul pe falca si daca nu exista efecte secundare o poti aplica si pe sprancene, pe fiecare separat. Nu lasa prea mult timp sa actioneze.

Poti de asemenea sa-ti decolorezi spancenele folosind un gel colorat pentru sprancene. Si o pudra colorata poate avea aceleasi efecte ca gelul dar ai grija sa nu aplici sclipici decat daca ai de gand sa iesi seara in oras.

Poti de asemenea sa folosesti si un creion special pentru sprancene.

| frostxtq a răspuns:

O solutie naturala (insa procesul este mai lung) este ceaiul de musetel. Deschide nuanta parului, mai ales daca il ai cat de cat deschis la culoare. Trebuie sa le umezesti zilnic cu acest ceai si sa lasi sa actioneze. Nu o sa ai rezultate de pe o zi pe alta, insa nu are efecte secundare.

| IuseinLavinia a răspuns:

Mai bine iti iei o vopsea henna de sprancene maro. Si o sa itii stea foarte bine.