| HelpMeXx a întrebat:

daca am parul ars de la placa mai creste? Exista vreo cale pentru a nu mai fi ars in afara de al taia? Fundawinking

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Creste dar cu se despica la varfuri si se rupe e ca si cum nu ar creste deloc, taie din varfuri cate un pic periodic si renunta la placa

| AikkoxD a răspuns:

Părul creşte şi dacă îl ai înnodat şi dat cu lipici. Creşte de la rădăcină, nu de la vârfuri. Niciun produs nu te va ajuta să scapi de părul ars, doar "lipesc" vârfurile despicate pentru o perioadă scurtă de timp. Recomand să tai câte 2-3 cm din el la fiecare 3 luni, până scapi de toată arsura. Între timp foloseşte produse d'alea, nu te scapă de părul ars, dar îl protejează să nu se facă mai rău.

| MiruD a răspuns:

Nu cred. Decat sa il tai cat e ars si apoi sa renunti la placa. Ti-l arde si nu e bine.

| Hαppiηеss a răspuns:

Creste normal, numai ca avand varfurile arse si despicate se incurca si se rup foarte rau mai ales la pieptanat.
Alta metoda nu e decat sa tunzi varfurile.

| awspam a răspuns:

Daca mai ai radacini normal ca mai creste daca nu atunci asta e

Răspuns utilizator avertizat
| UltraLex a răspuns:

Era un produs de la syoss care rezolva problema cu arsul nu mai tin minte cum se numea dar acum depinde si de cat de rau e nu te astepta la minuni

| Raluca_Ilisei_1980 a răspuns:

Cauta prduse pentru par deteriorat de la Farmec, marca romaneasca, singura de care sunt foarte multumita de 10 ani de cand o folosesc; ajuta si masca cu elei de masline care se aplica pe par o data la 3 zile.

| CosminaSd a răspuns:

Evita sa folosesti placa sau feon-ul. Ai putea sa folosesti diferite uleiuri, masti, balsamuri si tot felul de creme ori alte chestii pentru parul ars. Parul oricum iti va creste in timp, ideea este ca daca nu tunzi acum, el se va arde si mai sus, si vei ajunge sa ai parul ars de la varf si pana la radacina. Desi tu nu vrei, este mai bine sa te tunzi. Oricum, sper ca ti-am fost de ajutor. Succes!