| nightwish a întrebat:

Exista si alta posibilitate pentru a-ti reface firele de par arse de placa, in afara de ale taia?

Răspuns Câştigător
| annie_9752 a răspuns:

Eu aveam parul foarte ars la varfuri, deoarece mi l-am facut cu placa si cu peria rotativa timp de 2 ani.In urma cu alti doi ani, m-am hotarat sa il las asa cum e(buclat). Acum mi-a crescut mult si, pe masura ce trece timpul, se regenereaza! Deci, asta ar fi sfatul meu:sa nu il mai faci cu placa o perioada indelungata si isi va reveni; cel putin la mine asta a funtionat. O mica precizare:nu s-a regenerat complet inca, dar nu se vede ca e ars pentru ca e foarte ondulat, mai ales la varfuri.Tot taierea ramane insa cea mai rapida si sigura metoda! Sper ca ti-am fost de ajutor! Mult succes!

7 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Nu

| nightwish explică:

Daca mai tund din el imd o sa am parul ff scurt... dar totusi daca nu-l tund se poate despica si mai tare firul?

| julieta_love a răspuns:

Ooo iata buna intrebare as vrea si eu sa stiu asta:

| IoanaEvelina a răspuns:

Mi-am intins si eu parul cu placa, am parul foarte lung si acum mi-e ars la varfuri. mi-am cumparat masca regeneratoare si tot e arssad. v-a trebui sa te tunzi putinsad asta voi face si eusad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu pot suporta parul fara sa mi`l fac cu placa.Lam tuns da in maxim o luna s`a ars. Poate`i din cauza placii. Da oricum cea mai buna modalitate e sa-l taiem.

| fosa.poplitee a răspuns:

Nu

| fosa.poplitee a răspuns:

Da sad trebuie sa te tunzi acum putin, 1cm-2, si apoi nu vei mai avea nicio problema. daca nu te mai faci cu placa.