| imMrsD a întrebat:

Daca iti aplici pe par amestecul de oxidant si praf decolorant sub forma de crema trebuie si vopsit parul? Adica iasa culoare urata sau se decoloreaza de exemplu dintr-un saten inchis spre unul deschis, spre blond? Multumesc!

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Iese un blond auriu. Dar este cea mai coroziva metoda de a face parul blond din cate sunt! Ti-se vor arde firele de par si pielea capului o sa te usture. Cauta o vopsea clasica din comert care costa in jur de 10 lei, si stii sigur ca este testata si garantata! Si iti alegi nuanta pe care o vrei, nu aia care iese la nimereala cu praful si nici nu-ti degradezi parul!

| imMrsD explică:

Eram doar curioasa, inca nu m-am hotarat sa schimb culoarea sau ceva. Multumesc de sfat! Apropo, vorbeam de cel de 20VOL / 6% de la freelimix, l-am tot vazut pe net si ma gandeam cat de bun e de fapt si daca distruge parul foarte mult.