| ExtreamL4D a întrebat:

Sunt baiat si am parul saten inchis. Ideea e ca vreau sa ma decolorez sa ajung la un blond cat mai deschis, pentru ca apoi vreau sa ma fac albastru. Cu ce oxidant sa ma fac la salon? 6%, 9% sau 12%? Si de la saten inchis, cu fiecare oxidant, ce culoare se va obtine?

Răspuns Câştigător
| maria4343 a răspuns:

Am o prietena care dupa ce s-a decolorat s-a vopsit in albastru si i-a iesit verde, asa ca te sfatuiesc sa intrebi pe cineva din domeniu pentru a-ti iesi culoarea pe care o vrei. (asta fiind un mic sfat)

| ExtreamL4D explică (pentru maria4343):

Mersi de raspuns! Apreciez ca mai exista si oameni respectuosi.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai spune-le alora ce vrei sa faci. Eu as merge pe 9 sau 12.

| ExtreamL4D explică:

Scuza-ma dar nu esti obligata sa raspunzi happy Daca ai facut-o doar pentru +1 post...

| ExtreamL4D explică:

Ai raspuns doar pentru un post in plus pentru : Campionul zilei. Si nu, nu ma fac cocalar. Asta e problema la noi in Romania. Noi luam aceste lucruri ca satanice/cocalare dupa caz. In America, de pilda, nu exista atata dusmanie si cretinism ca aici la noi. Atat timp cand ai ceva in cap (ma refer la scolarizare si educatie) nu vad care ar fi problema. Raman totusi la intrebarea: Oare parul in face pe om?

| NH4OH a răspuns (pentru ExtreamL4D):

Nu, nu fac asta pentru campion, dau maxim 5 răspunsuri pe zi.
Ideea mea era alta:
În primul rând, părul colorat sau vopsit nu e pentru oricine, nu stă bine oricui și cu toate astea toți băieții își fac așa ceva. Am văzut extrem de mulți băieți care au oribilități în cap, de la tunsoare până la culoare și după mine, nu cred că tu ești tocmai norocosul care îi stă bine cu orice în cap.
În alt doilea rând, nu sunt genul de persoană care să critice, genul de persoană de acum 30 de ani care dacă te îmbraci sau te accesorizezi diferit ești prost. Prin întrebarea mea m-am referit la : Și tu te faci la fel de nașpa ca restul planetei? Pentru că ce vrei tu să-ți faci e prea comun, neoriginal, neinteresant și îți poate sta oribil pe deasupra. happy

| ExtreamL4D explică (pentru NH4OH):

Avand in vedere ca nu imi cunosti fizionomia e normal sa imi spui ca poate nu e pentru mine asa ceva. Nu ma numar printre acei baieti care au oribilitati. Desigur nici mie nu imi place sa vad gauri in urechi, cercei si piercing pe buze/nas. Sunt de acord cu tine. Dar parerea mea nu conteaza, pentru ca eu accept oricum, atata timp cat nu eu sunt supus la asa ceva. E alegerea fiecaruia ce isi face cu trupul.

| ExtreamL4D explică (pentru NH4OH):

Am uitat sa precizez: da sunt de acord cu tine poate e comun si neoriginal, dar nu pentru Romania, ci pentru alte tari cum ar fi America. La noi in Romania trebuie sa ai curaj sa faci asa ceva. Cele mai multe critici vin de la oameni in varsta si da ii inteleg ca pe vremea lor nu era asa ceva, dar nu mai traim in 1950 si orice decizie trebuie respectata, fie ea buna sau rea. Deci mersi de raspuns happy And... no offence

| NH4OH a răspuns (pentru ExtreamL4D):

Nu îți cunosc fizionomia, dar am precizat că nu cred că te numeri printre norocoși. Ca să îți faci piercinguri sau cercei nu trebuie să fii coclar. Mie chiar îmi plac, ba chiar sunt deținătoarea unui flesh.
Nu știu în ce sătuc pe munte stai tu, dar coloratul părului + stilul rock, goth sunt extrem de populare. Văd zilnic astfel de persoane, mai ales cu părul colorat, adolescenți sau chiar femei în toată firea. Nu suntem chiar așa înapoiați după cum zici tu, crede-mă. laughing

| ExtreamL4D explică (pentru NH4OH):

Ma scuzi atunci happy. Nu stau la munte, stau intr-un oras destul de mare din Romania. Avand in vedere ca nu ma numar printre norocosi (daca poti sa imi spui de ce crezi asta big grin ) ca sa ai o idee, fizionomia mea e apropiata cu al lui Markiplier: K5gq3OAhWFsxQKHQNqA6YQyjcIPg