| s3xy0girl20 a întrebat:

Nu inteleg:de exemplu daca eu am parul saten inchis(natural) si vreau sa ma fac blonda deschis trebuie sa ma dau cu decolorant intai? eu vreau sa-mi iasa o nuanta de blond deschiiis funditalove struck

Răspuns Câştigător
| Lovely a răspuns:

NU! daca il decolorezi in strici. si asa vopseaua blonda are foarte multi oxidanti care ataca parul. cu timpul de la decolorare parul se va rari si va capata un aspect de coada de matura. Daca ai saten inchis poti incerca prima data blond simplu. Nu se va prinde in totalitate dar vei avea o culoare mult mai deschisa a parului. peste o saptamana 2 te faci iar blonda si atunci culoare se va prinde mai usorhappy

Succes

6 răspunsuri:
| ThePunisher_9497 a răspuns:

Da, trebuie sa iti dai cu decolorant pentru ca daca nu ti'ai da, ar iesi o culoare ciudata... asa ca procedezi astfel : iti dai cu decolorant. clatesti parul. apoi iti dai cu vopsea tongue funda:X?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si o prietena de`a mea are parul tot saten inchis natural...crd ca trebuie sa te decolorezi inainte ca sa iti iasa blond deschis, acelashy lucru a facut o prietena de`a mea si merge... daca il decolorezi prima data :d

| Camiii_8342 a răspuns:

Pai da, te decolorezi mai intai pentru ca altfel nu iti va prinde pe par culoarea ...ai grija sa fie un decolorant ft bun sa nu iti arzi parul, ok?

| AromaClipelor a răspuns:

Da, trebuie să decolorezi părul întâi ca să obţii culoarea dorită. happy

| PuSsY_9531 a răspuns:

Pai...banuiesc ca da
eu nu m.am decolorat sau vopsit niciodata dar asa am auzit si eu...
sper ca te.am ajutat :*funda?

| Ramo_4296 a răspuns:

Trebuie sa te dai cu decolorant si iti strici parul pentru totdeauna sfatul meu e sa iti pastrezi culoarea ta naturala, sau naa. daca chiar vrei incearca sa iti faci o culoare care nu necesita sa iti decolorezi parul si incearca sa fie o vopsea mai scumpa si mai renumita sa nu iti strice parul happy